Wiadomości

  • 3 marca 2021
  • wyświetleń: 1336

Odbojnice stalowe - idealne rozwiązanie dla przemysłu i nie tylko

Materiał partnera:

Odbojnice przemysłowe to niezbędne wyposażenie każdego magazynu lub hali produkcyjnej. Wśród najczęściej wykorzystywanych modeli znajdują się słupki stalowe, które charakteryzują się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Dostępne w sprzedaży odbojnice stalowe mają wiele kształtów i rozmiarów, dzięki czemu z łatwością dostosujesz je do swoich potrzeb. Sprawdź, co warto wiedzieć o profesjonalnych odbojnicach przemysłowych ze stali!

Odbojnice stalowe - idealne rozwiązanie dla przemysłu i nie tylko


Odbojnice stalowe - co to jest?Odbojnice przemysłowe to nic innego jak słupki o różnorodnych kształtach wykorzystywane w magazynach i halach produkcyjnych. Zabezpieczenia tego typu wykonane ze stali charakteryzują się wysoką wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu mogą z powodzeniem służyć przez długi czas. Dostępne w sprzedaży odbojnice stalowe zazwyczaj mają żywe, jaskrawe kolory, co sprawia, że są widoczne nawet z dużej odległości. W efekcie stanowią ważne zabezpieczenie w wielu miejscach pracy. Ich widoczność dodatkowo poprawiają czarne lub czerwone elementy odblaskowe, które sprawdzają się zwłaszcza przy słabym oświetleniu.

W sprzedaży dostępne są różne modele odbojnic stalowych, a największą popularnością cieszą się:

  • odbojnice słupowe do przykręcania lub wbetonowania,
  • odbojnice wózkowe liniowe,
  • odbojnice liniowe wysokie i niskie,
  • odbojnice regałowe narożne i płaskie,
  • odbojnice wózkowe,
  • odbojnice narożne o różnych kształtach,
  • odbojnice wiszące,
  • kosze ochronne.


Tak szeroki wybór sprawia, że aranżacja przestrzeni przemysłowych staje się bezpieczna zarówno dla ludzi, jak i wykorzystywanych maszyn oraz urządzeń. Funkcjonalność odbojnic stalowych dodatkowo zwiększają różne sposoby montażu, dzięki czemu mogą być one zamontowane na stałe, np. w posadzce lub przykręcone bezpośrednio do wybranych elementów konstrukcyjnych.

Zastosowanie odbojnicy stalowychOdbojnice stalowe znajdują szerokie zastosowanie zarówno we wnętrzach przestrzeni magazynowych i produkcyjnych, jak i w otoczeniu hali lub na parkingach. Ich głównym zadaniem jest zabezpieczanie elementów konstrukcyjnych, dzięki czemu nie są one narażone na uszkodzenia mechaniczne, np. wynikające z uszkodzenia wózkiem widłowym. Dodatkowo odbojnice stalowe stanowią doskonały sposób zabezpieczenia linii produkcyjnych, a także wyznaczenia szlaków komunikacyjnych w magazynach. Takie rozwiązanie zwiększa nie tylko bezpieczeństwo pracowników, ale również mienia firmy.

Odbojnice stalowe są często wykorzystywane jako zabezpieczenie regałów magazynowych przed uszkodzeniem. Można je jednak również spotkać na rampach załadunkowych i na parkingach, gdzie stanowią swego rodzaju ostrzeżenie dla kierowców pojazdu. Odbojnice dostępne w sprzedaży zazwyczaj mają intensywny, żółty kolor charakterystyczny dla znaków ostrzegawczych.

Jeśli zależy ci na zakupie sprawdzonych odbojnic stalowych, które spełniają wymagania norm europejskich oraz posiadają stosowne certyfikaty bezpieczeństwa, zapoznaj się z ofertą sklepu dla-przemyslu.pl.