Wiadomości

  • 6 marca 2021
  • wyświetleń: 6074

Gmina Bestwina znalazła się w ogólnopolskim przewodniku

"Zwiedzaj Polskę szlakiem Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego" to przewodnik, w którym zdecydowanie dominuje woda i atrakcje z nią związane. Twórcy przedstawiają szlak projektów Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, zachęcając do przemierzania i poznawania Polski od strony rzek, stawów czy jezior. W publikacji pojawiają się obiekty z gminy Bestwina.

"Rybaczówka" w Kaniowie
"Rybaczówka" w Kaniowie · fot. UG Bestwina


- Odwiedzisz ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym, kaszubską Nordę czy Park Krajobrazowy Dolina Baryczy z największym kompleksem stawów rybnych w Europie. Zobaczysz Bałtyk, Wielkie Jeziora Mazurskie i meandry Warty, Bugu i Pilicy. Poznasz także mniej znane oblicze Roztocza, Podkarpacia czy Śląska - piszą autorzy.

Z gminy Bestwina w przewodniku znalazły się Park Miniatur w Bestwinie, a także kaniowska "Rybaczówka". Są także informacje o Pasiece Słowiańskiej i o postaci Adolfa Gascha, hodowcy nowej odmiany karpia. W przygotowaniu informacji brał udział Gminny Ośrodek Kultury w Bestwinie oraz Stowarzyszenie Wędkarskie "Kaniowski Karp Królewski" im. A. Gascha.

Przewodnik w formacie pdf można pobrać tutaj.

mp / czecho.pl

źródło: UG Bestwina

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.