Wiadomości

  • 7 marca 2021
  • wyświetleń: 23522

Wideo-dnia: Niezwykłe spotkanie w lasach czarnoleskich

Niezwykłe stworzenie spotkał w minioną środę Wojciech Kaprzyk ze strony "Za miastem, czyli przyroda Czechowic-Dziedzic i okolic". W lasach czarnoleskich, na pograniczu Landeka i Bronowa udało mu się nakręcić harce łani daniela, która przebywała tam wraz ze stadem.

Loading...


- Wśród populacji danieli z naszych okolicznych lasów (Zabrzeg, Landek, Bronów), występuje wiele białych osobników. Wywołują niemałą sensację, kiedy zapuszczą się na drogi i zostaną dostrzeżone przez kierowców. Portal Bielskie Drogi wiele razy raportował doniesienia o spotkaniu przez kierowców nietypowego zwierzęcia. Tropię je zawzięcie aby je sfotografować. Kilka razy się udało - powiedział Wojciech Kaprzyk, miłośnik przyrody z Czechowic-Dziedzic, który razem z Mariuszem Szczęśniakiem prowadzi na Facebooku profil "Za miastem, czyli przyroda Czechowic-Dziedzic i okolic".

U danieli forma albinotyczna jest dość częsta. Jednak wśród turystów nadal jest to duża atrakcja.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.