Wiadomości

  • 5 marca 2021
  • 6 marca 2021
  • wyświetleń: 19809

Ligota: Kobieta zginęła w pożarze budynku mieszkalnego

Jedna osoba zginęła w pożarze w jednym z domów jednorodzinnych przy ulicy Powstańców Śląskich w Ligocie. Na miejsce wezwano wszystkie służby ratunkowe.

Ligota: Kobieta zginęła w pożarze budynku mieszkalnego
Ligota: Kobieta zginęła w pożarze budynku mieszkalnego · fot. KMP Bielsko-Biała


Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego MSK o godzinie 6.05. Według zgłoszenia na parterze budynku mieszkalnego znajdującego się przy ulicy Powstańców Śląskich w Ligocie wybuchł pożar. Służby ratunkowe wezwała kobieta mieszkająca na pierwszym piętrze domu. Po przyjechaniu na miejsce strażacy potwierdzili pożar. W jednym z pomieszczeń znaleźli oni ciało 73-letniej kobiety.

Ligota, pożar
Ligota: Kobieta zginęła w pożarze budynku mieszkalnego · fot. Nadesłane przez czytelnika


Na miejscu interweniowało 8 zastępów straży pożarnej, pogotowie ratunkowe oraz policja. Kobiecie zamieszkującej pierwsze piętro domu, córce ofiary, nic się nie stało - została ewakuowana przez strażaków.

- Mundurowi z Czechowic-Dziedzic pod nadzorem prokuratora wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa ustalają szczegółowe okoliczności, w jakich doszło do pożaru - informuje asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

mp / czecho.pl

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.