Wiadomości

  • 7 marca 2021
  • wyświetleń: 5158

Żyrandole do pokoju młodzieżowego - czy są modne?

Materiał partnera:

Dawniej żyrandole mogły kojarzyć Ci się głównie z wizytą u Twoich dziadków. Teraz jednak, moda wraca, a wraz z nią, na rynku pojawiają się także żyrandole do pokoju młodzieżowego. Czy naprawdę nasze dzieciaki chciałyby je w swoich pokojach? Jak wybrać żyrandol do pokoju młodzieżowego? Czy są modne? Czy się sprawdzają?

Źródło: pixabay.com


1. Żyrandole do pokoju młodzieżowego są minimalistyczne
2. Pamiętaj o dziecku - to jego wybór

Żyrandole do pokoju młodzieżowego są minimalistyczneChoć w sklepach wciąż możemy znaleźć wiszące girlandy kamieni i błyszczących, misternie zdobionych żyrandoli stworzonych ze złotych czy srebrnych elementów, to dzisiejsza młodzież znacznie częściej sięga po prostsze rozwiązania, tworzone w odcieniach szarości, brązach - od khaki, aż po odcienie brunatne - a także czystą biel, która sprawdza się w wielu pomieszczeniach, szczególnie tych, w których zastosowano jasne, pastelowe barwy. Panuje moda na odkryte żarówki, które dawniej uznawano za brzydotę czy lenistwo właścicieli. Dziś, zwisające z sufitu żarówki edisonki, czyli takie, których żarniki pełnią funkcję ozdobną, a szkło ma zwykle kolor głębokiego karmelu bądź sepii, nie są niczym szczególnym. Jeśli już zostają zabudowane, to zwykle w geometryczne kształty. Jeśli preferujesz wzory naturalne, florystyczne - zapomnij. W przypadku Twojego dziecka, czyli dorastającego nastolatka, liczy się przede wszystkim prostota, dlatego nie znajdziesz ich w jego pokoju. Żyrandole do pokoju młodzieżowego są minimalistyczne, ale idealnie spełniają swoją funkcję, jednocześnie wpisując się funkcjonalistyczny punkt widzenia młodych ludzi dwudziestego pierwszego wieku.

Pamiętaj o dziecku - to jego wybórJeśli zamierzasz zmienić jego wystrój, pamiętaj by uwzględnić głos swojego syna lub córki w całym przedsięwzięciu. Ostatnie czego byś chciał, to robić wszystko na własną rękę - wtedy nie dość, że nie nauczysz dziecka pożytecznych umiejętności, ponieważ ewentualną prośbę o pomoc potraktuje jak karę, to zmusisz go do spędzania czasu w pokoju, którego wystrój go po prostu nie satysfakcjonuje w kwestii estetyki. Pamiętaj, estetyka jest bardzo ważna dla młodego, dorastającego człowieka - w tym pokoju będą spotykać się ze znajomymi, zapraszać przyszłych partnerów czy partnerki. Słowa krytyki ze strony rówieśników mogą sprawić, że negatywne emocje, które wywołają, przeniosą się na Twoją relację z dzieckiem. Uniknij tego, słuchając - remont przeprowadźcie razem, nie zapominając także o wyborze żyrandola młodzieżowego do jego pokoju.