Wiadomości

  • 8 marca 2021
  • wyświetleń: 1093

Edukacja w czasie pandemii - gdzie uzupełniać wiedzę? Serwisy dla młodzieży

Materiał partnera:

Nauczanie online to wyzwanie nie tylko dla nauczycieli, lecz także dla uczniów. Sytuacja epidemiologiczna w Polsce nie należy do najlepszych, dlatego powrót do szkół może znacznie się opóźnić. Zobacz, jak szukać wiarygodnych źródeł, które pomogą uzupełnić wiedzę zdobytą podczas lekcji.

Edukacja w czasie pandemii - gdzie uzupełniać wiedzę? Serwisy dla młodzieży


W dobie pandemii system edukacji przechodzi prawdziwą rewolucję. Nauka w szkole i online to zupełnie inne doświadczenia, które dla wielu uczniów i nauczycieli są prawdziwym wyzwaniem. Epidemia trwa już od kilkunastu miesięcy i trzeba znaleźć sposób, żeby odnaleźć się w nowej rzeczywistości, w której brakuje czasu na omówienie niektórych zagadnień z podstawy programowej. Brakującą wiedzę albo dodatkowe materiały uzupełniające można jednak szybko znaleźć w sieci.

Jak uzupełniać wiedzę szkolną?Internet z powodzeniem może zastąpić podręcznik. Strony internetowe, w tym serwisy edukacyjne dla młodzieży bazujące na naukowych źródłach to dobry sposób na zdobycie wiedzy o świecie i aktualnych wydarzeniach. Tego typu portalem jest Noizer, w którym do dyspozycji uczniów znajdują się omówienia tematów ze wszystkich dziedzin szkolnych - nauk ścisłych, języka polskiego i angielskiego, biologii, geografii i historii. Serwisy dla młodzieży wyjaśniają m.in., jakie są skutki globalizacji, czym jest płyn nienewtonowski i porównanie homeryckie oraz na jakich zasadach odbywają się wybory prezydenckie w Polsce. Skomplikowane zagadnienia zawsze opatrzone są komentarzem, który ułatwia zrozumienie nawet najtrudniejszych tematów.

Gdzie szukać wiarygodnych źródeł w Internecie?Poza portalami informacyjnymi i serwisami przeznaczonymi dla konkretnych grup wiekowych warto korzystać również z oficjalnych stron polskich i zagranicznych organizacji. Aktualności najlepiej sprawdzać na stronie rządowej (gov.pl), która zawiera też podstrony odnoszące się do konkretnych województw. W serwisie Głównego Inspektoratu Sanitarnego można z kolei znaleźć najważniejsze informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej, a na stronie internetowej Eurostatu odnoszące się do różnych dziedzin życia statystyki z państw europejskich. Informacji o aktualnych wydarzeniach z Polski i ze świata, a także oficjalne oświadczenia znajdziemy na stronie Polskiej Agencji Prasowej oraz zagranicznych agencji Reuters i Associated Press. Kwestie prawne warto wyjaśniać, korzystając bezpośrednio z Dziennika Ustaw, a dopiero później szukać ewentualnego wyjaśnienia i komentarza poszczególnych artykułów i paragrafów na innych stronach internetowych.