Wiadomości

  • 10 marca 2021
  • wyświetleń: 7453

Od 14 III weekendowe połączenie Cieszyn-Kraków przez Czechowice

Od 14 marca rusza weekendowe połączenie Cieszyna z Krakowem. Pociąg przejedzie przez stację Czechowice-Dziedzice.

pociag, polregio
Od 14 marca weekendowe połączenie Polregio z Krakowem · fot. PolRegio


Pociąg będzie jeździł z Cieszyna do Krakowa Głównego (przez Zebrzydowice, Chybie, Czechowice-Dziedzice, Oświęcim, Chrzanów, Krzeszowice oraz Kraków Bronowice). Połączenie będzie obsługiwane przez przewoźnika PolRegio elektrycznymi zmodernizowanymi zespołami trakcyjnymi EN57. Skład będzie wyjeżdżał z Krakowa Głównego w piątki o 15.23, natomiast z Cieszyna w niedziele o 15.24.

Z uwagi na prace modernizacyjne od Czechowic-Dziedzic do Trzebini na odcinku Chrzanów - Trzebinia będzie działać zastępcza komunikacja autobusowa. Szczegółowy rozkład jazdy będzie można znaleźć na Portalu Pasażera https://portalpasazera.pl/ oraz na stronie https://polregio.pl/pl/.

Bilety można kupić u obsługi pociągu, przez stronę https://polregio.pl/pl/ oraz przez aplikację PolRegio. Jak podaje strona Koleje Śląska Cieszyńskiego, ostatni raz takie połączenie (przez Goleszów) funkcjonowało w 1998 roku.

Cena biletu z Czechowic-Dziedzic do Krakowa wynosi 13 złotych, a czas podróży to 2 godziny i 36 minut.

ar / czecho.pl

źródło: PolRegio, Koleje Śląska Cieszyńskiego / Facebook

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.