czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 10 marca 2021
  • wyświetleń: 3061

Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z Czechowic - 3 trasy

W tym roku główne wyjścia na trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej zaplanowano na przedostatni piątek Wielkiego Postu, 26 marca. Również organizatorzy czechowickiej EDK zdecydowali się na organizację właśnie w tym dniu. Trasy będą przebiegać przez tereny naszej gminy i okolicznych miejscowości. Wszystkie trzy wyprawy rozpoczną się mszą o godzinie 19.00.

EDK
fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


W tym roku parafia wyznaczyła trzy trasy EDK:
  • św. Katarzyny (Dookoła Jeziora Goczałkowickiego) - 65km
  • św. Wendelina - 42km
  • Matki Bożej Pocieszenia" - 37km


Trasa św. Wendelina licząca 42 km rozpocznie się od mszy w czechowickiej parafii o 19.00. Uczestnicy pójdą przez Ligotę, Bronów, Rudzicę, Iłownicę, Landek, Chybie, Zabrzeg, by zakończyć wyprawę w Czechowicach-Dziedzicach.

edk czechowice  mapy


Druga trasa, św. Katarzyny, pobiegnie dookoła Jeziora Goczałkowickiego - przez miejscowości Goczałkowice Zdrój - Łąka - Wisła Wielka - Wisła Mała - Strumień - Zarzecze - Chybie - Zabrzeg i również zakończy się w Czechowicach. Dystans do pokonania to 65 km.

edk czechowice  mapy


Trzecia trasa o długości 37 km nosi nazwę Matki Bożej Pocieszenia. Pobiegnie przez: Czechowice-Dziedzice - Mazańcowice - Bielsko-Białą - Wzgórze Trzy Lipki - Lotnisko Aleksandrowice - Wapienicę - Dębowiec - Cuberniok - Szyndzielnię - Kozią Górkę - Mikuszowice - Łysą Górę i zakończy się w bielskiej Straconce.

edk czechowice  mapy


Trasy można sprawdzić na specjalnej mapie: www.edk.org.pl/trasy. Zapisy i opis tras są dostępne na stronie edk.org.pl.

Rewolucja pięknych ludziHasło towarzyszące tegorocznym nocnym wędrówkom to "Rewolucja pięknych ludzi". O tym, że "pełna niepięknych scen droga krzyżowa może uczynić życie człowieka pięknym" przypomniał biskup diecezji bielsko-żywieckiej Roman Pindel, który w mediach społecznościowych umieścił film ze swym błogosławieństwem dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej 2021.

Biskup w słowie adresowanym do EDK-owiczów zwrócił uwagę, że droga krzyżowa, którą podejmą, zawiera obietnicę uczynienia człowieka pięknym.

- Pójdziecie w nocy, oświetlając sobie drogę latarką, będziecie bardzo zmęczeni, umorusani. Być może będzie dużo błota zamiast śniegu. Czy będziecie piękni? Bo taka jest obietnica tej drogi krzyżowej. To obietnica, że człowiek, który żyje i idzie za Chrystusem i wchodzi na drogę krzyżową, powinien być człowiekiem pięknym - dodał bp Roman Pindel, przypominając, jak ważnym doświadczeniem dla wielu wiernych była wizja męki Pańskiej ukazana w znanym filmie Mela Gibsona.

- Idziemy drogą krzyżową, w której rozważamy tak naprawdę wcale niepiękne sceny z życia Jezusa, z Jego drogi krzyżowej. Zobaczmy, jak one są piękne i w jaki sposób czynią pięknymi nas, rozważającymi te tajemnice, chcącymi żyć według tego, jak Jezus nauczał, jak przeszedł całe życie i tę drogę do śmierci i zmartwychwstania - podkreślił biskup, udzielając na koniec błogosławieństwa.

ar / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.