czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 10 marca 2021
  • wyświetleń: 4519

W regionie grasują oszuści, którzy wyłudzają pieniądze od starszych

W regionie grasują oszuści. Przestępcy dzwonią do osób starszych i podając się za policjanta, informują, że ktoś z członków rodziny, który miał wypadek komunikacyjny i pilnie potrzebuje dużej sumy pieniędzy, żeby wykupić się od odpowiedzialności. Policja ostrzega, że to popularna metoda oszustwa!

telefon, senior
fot. pixabay.com


10 marca znowu odezwali się oszuści, którzy zadzwonili do kilku mieszkańców regionu. W rozmowie telefonicznej podawali się za policjanta. Informowali seniorów, że ktoś z ich najbliższej rodziny miał wypadek drogowy i pilnie potrzebuje dużej sumy pieniędzy, żeby wykupić się od odpowiedzialności.

Tacy złodzieje najczęściej proszą o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policja ostrzega seniorów oraz ich najbliższych, aby nie dali się oszukać. Próby wyłudzenia pieniędzy można zgłaszać u oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej pod nr telefonu 47 85 712 55, 112 lub w dowolnym komisariacie.

ar / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.