czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 marca 2021
  • wyświetleń: 1137

Przed nami kilka dni z silnym wiatrem. IMGW wydało ostrzeżenie

Za nami:

Czwartkowe popołudnie i wieczór zapiszą się pod znakiem silnego wiatru, który wystąpi w naszym regionie. Z tego powodu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia (w trzystopniowej skali).

wiatr, pogoda
Przed nami kilka dni z silnym wiatrem. IMGW wydało ostrzeżenie · fot. freeimages.com


- Prognozuje się wiatr o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, lokalnie do 50 km/h, w porywach do 80 km/h, z południa i południowego zachodu - informuje Łukasz Kiełt, dyżurny synoptyk IMGW-PIB. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%.

Ostrzeżenie meteorologiczne w tej sprawie obowiązuje w czwartek, 11 marca w godzinach od 14.00 do 23.00 na terenie powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego oraz na terenie miasta Bielsko-Biała.

Według prognoz zagrożeń meteo opublikowanych przez IMGW, silny wiatr może nam towarzyszyć aż do poniedziałkowego poranka.

- Przyczyną zawirowania w pogodzie będą niże oraz fronty atmosferyczne. Niestety wyż, który pilnował nam pogody się nie obroni. Skutkiem tego będzie załamanie pogody. Początkowo padać będzie mokry śnieg, który najdłużej utrzyma się w rejonach górskich. Na pozostałym obszarze przejdzie w deszcz ze śniegiem oraz deszcz. Lokalnie popada mocniej. Dodatkowym czynnikiem będzie wiatr. Wiatr lokalnie może prowadzić do powstania szkód w drzewostanie bądź na liniach energetycznych. Nie parkujcie też samochodów w pobliżu drzew bądź banerów reklamowych - zauważa administrator profilu "Czecho Meteo Pogoda" na Facebooku.

mp / czecho.pl, źródło: IMGW

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.