Wiadomości

  • 11 marca 2021
  • 14 marca 2021
  • wyświetleń: 14127

[WIDEO] Nowe tory i wiadukty już łączą miasto z Zabrzegiem

Od 14 marca pojedziemy pociągiem z Czechowic-Dziedzic do Chybia i Zebrzydowic. Ponadto podróżni skorzystają z nowego peronu w Zabrzegu - znajdującego się od strony ulicy Miliardowickiej. W czwartek, 11 marca mieliśmy okazję pojechać po nowych torach - zobaczcie nasze wideo!Pociągiem pojedziemy z Czechowic-Dziedzic do Zabrzega i dalej w stronę Zebrzydowic, Cieszyna lub Skoczowa, korzystając z efektów prac na odcinku Czechowice-Dziedzice - Zabrzeg. Zmodernizowano siedem obiektów inżynieryjnych, m.in. wiadukt nad DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach i most nad rzeką Iłownicą. Prace obejmowały wymianę toru, sieci trakcyjnej oraz rozjazdów. Wykonawca zaangażował ponad 250 pracowników i kilkadziesiąt maszyn.

Podróżni w Zabrzegu skorzystają z nowego peronu. To jeden z dwóch budowanych 200-metrowych obiektów. Jego wysokość ułatwi wsiadanie do pociągów. Jest wyposażony w nowe ławki, wiatę, oświetlenie i tablice informacyjne. Pochylnie zapewnią dostęp do kolei osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się. Do końca roku zaplanowano przygotowanie drugiego peronu i podziemnego przejścia dla pieszych. Będą kontynuowane roboty przy drugim torze na trasie Czechowice-Dziedzice - Zabrzeg.

W marcu rozpocznie się modernizacja przystanku Goczałkowice Zdrój. Ze względu na zakres prac przystanek wyłączony będzie czasowo z obsługi.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego

Od 2019 roku trwa przebudowa czechowickiego węzła kolejowego. Dzięki niej przebudowano stacje Czechowice-Dziedzice, Zabrzeg oraz Goczałkowice-Zdrój. Wymieniono także między innymi tory oraz elementy sieci trakcyjnej. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego" podaj