Wiadomości

  • 11 marca 2021
  • wyświetleń: 1511

Kiedy warto zdecydować się na montaż przydomowej instalacji fotowoltaicznej?

Materiał partnera:

Instalacja fotowoltaiczna pozwala na produkowanie prądu z energii słonecznej docierającej na ziemię ze słońca. Kiedy warto zdecydować się na montaż instalacji fotowoltaicznej dla domu jednorodzinnego?

Kiedy warto zdecydować się na montaż przydomowej instalacji fotowoltaicznej?


Jak obniżyć rachunki za prąd?Rachunki za prąd z roku na rok stają się coraz wyższe. Czy można w jakiś sposób zredukować ich wysokość? Pierwsza opcja to oszczędzanie energii, jednak obecnie, gdy domowe sprzęty są coraz bardziej energooszczędne, coraz trudniejsze staje się zmniejszenie jej poboru. Poza tym na rachunek składa się nie tylko sam pobrany prąd, ale też wiele opłat stałych. Wobec tego przyszłościowych oszczędności warto poszukać gdzieś indziej, a dokładnie... na słońcu! Instalacje fotowoltaiczne pozwalają na zredukowanie rachunków i utrzymanie ich na bardzo niskim poziomie - także nawet do 30 lat po montażu. Co więcej, dzięki dostępnym dofinansowaniom koszty związane z wykonaniem tego typu systemu są jeszcze niższe.

Jak działa domowa instalacja fotowoltaiczna?Przydomowe instalacje fotowoltaiczne pozwalają na znaczne zmniejszenie kosztów związanych z korzystaniem z prądu. Najczęściej są one wytwarzane jako instalacje on-grid, co oznacza, że podłączane są do sieci elektrycznej. Wówczas w ramach instalacji, poza panelami fotowoltaicznymi i falownikiem (inwerterem), znajduje się licznik dwukierunkowy. Panele fotowoltaiczne pozwalają na przechwycenie energii promieniowania słonecznego i następnie przekształcają ją w energię elektryczną. Przepływa ona potem do falownika, gdzie zmieniana jest z energii stałej na zmienną, aby można było korzystać z niej do zasilania sprzętów. Niewykorzystana energia jest oddawana do sieci. Można potem ją odebrać - to 0,8 albo 0,7 kWh za każdą 1 kWh energii wyprodukowaną przez instalację. W rezultacie można zredukować koszty prądu od zasilania domu.

Kiedy zainwestować w instalację fotowoltaiczną?Najszybszy zwrot z inwestycji przyniesie ta instalacja, która zamontowana jest w domu pobierającym dużo energii. Przykładowo, może być to świetny wybór w domu ogrzewanym prądem, wykorzystującym go do podgrzewania wody. Także atrakcyjne zyski można zauważyć w mniejszych budynkach - wtedy odpowiedni dobiera się elementy systemu, by przyniosły największe korzyści. Gdy chodzi o nowoczesne instalacje fotowoltaiczne Katowice to tylko jedno z miast na mapie Polski, w którym takie systemy montowane są coraz częściej. Aby wykonać go w swoim domu, warto skontaktować się z dobrą firmą.

Podsumowując, montaż instalacji fotowoltaicznej pozwala na uzyskanie szeregu korzyści - oszczędność kosztów to główny atut jej wykonania, ale poza tym może ona zapewnić również szeroką gamę innych profitów.