czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 marca 2021
  • wyświetleń: 6563

[FOTO] Odznaczenia i awanse dla ratowników czechowickiej grupy PCK

W miniony czwartek, 11 marca w budynku remizy OSP "Czechowice" odbyła się uroczystość, w trakcie której Tomasz Błasiak - Prezes Grupy Ratownictwa PCK w Czechowicach-Dziedzicach, na podstawie Decyzji Zarządu przyjął w skład grupy 9 nowych członków, którzy ukończyli szkolenie i odbyli roczny staż kandydacki. Ponadto odznaczono oraz awansowano kilku innych członków czechowickiej grupy PCK.

Reklama

Odznaczenia i awanse dla ratowników czechowickiej grupy PCK - 11.03.2021 · fot. Śląski Oddział Okręgowy PCK


Szeregi czechowickiej grupy zasilili jako Młodsi Ratownicy PCK: Monika Bożek, Adam Chrobak, Henryk Chrobak, Mariola Kubator, Agnieszka Martosz, Anna Mikołajczyk, Rafał Podsadecki, Beata Sikora oraz Anna Sztender.

W trakcie uroczystości Bogdan Ogrocki - Dyrektor Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK wspólnie z Henrykiem Stokłosą - pełniącym obowiązki Prezesa Oddziału Rejonowego PCK w Bielsku-Białej wręczył Odznakę Honorową PCK IV stopnia - nadaną przez Kapitułę Odznaki Honorowej PCK "za wybitne zasługi w działalności na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża" - Michałowi Szwed, Ratownikowi Grupy.

Ponadto dwóch Młodszych Ratowników PCK - Tomasz Błasiak i Mateusz Kastelik, po uzyskaniu właściwych kwalifikacji i zaliczeniu wymaganego trzyletniego stażu otrzymali mianowania na stopień Ratownika PCK. - Warto nadmienić, iż stopień ten upoważnia Ratownika PCK do wykonywania czynności ratowniczych samodzielnie w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy, a także do nadzorowania działania Młodszych Ratowników PCK - informuje Śląski Oddział Okręgowy PCK.

W strukturach Polskiego Czerwonego Krzyża od wielu lat działają Grupy Ratownictwa PCK, które szkolą swoich członków zasad udzielenia pierwszej pomocy. W Śląskim Oddziale Okręgowym PCK działają trzy Grupy Ratownictwa PCK: w Bielsku-Białej, Zabrzu i w Czechowicach-Dziedzicach, które są wyposażone w profesjonalny sprzęt ratowniczy. Grupy te wykazały się wielokrotnie swoimi wysokimi umiejętnościami zwłaszcza podczas akcji ratowniczych takich jak:
  • udział w akcji po zawaleniu się hali Międzynarodowych Targów Katowickich w Chorzowie w 2006 roku,
  • udział w akcji po katastrofie kolejowej pod Szczekocinami w 2013 roku,
  • udział w zabezpieczeniu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.


Od samego początku wybuchu pandemii koronawirusa w Polsce, Grupy Ratownictwa PCK działające na terenie Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK, tj. w Bielsku-Białej, Czechowicach-Dziedzicach i w Zabrzu aktywnie wspomagają w tym trudnym okresie naszą wspaniałą służbę zdrowia. GR PCK szczególnie zaangażowały się w następujące działania:
  • roznoszenie paczek żywnościowych osobom przebywających na kwarantannie do miejsca ich zamieszkania;
  • zabezpieczają imprezy rekreacyjne i sportowe m.in. niektóre etapy wyścigu "Tour de Pologne";
  • uczestniczą wspólnie z Policją i innymi służbami w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych.

mp / czecho.pl

źródło: Śląski Oddział PCK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.