czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 marca 2021
  • wyświetleń: 25590

[FOTO] Autobus czechowickiego PKM wypadł z drogi i zawisł na skarpie

Do wypadku autobusu komunikacji miejskiej doszło we wtorek, 16 marca około 4.30 przy skrzyżowaniu ulic Węglowej i Górniczej. Na miejsce wezwano wszystkie służby ratunkowe.

Reklama

Autobus PKM wypadł z drogi i wylądował w przydrożnym rowie - 16.03.2021
Autobus czechowickiego PKM wypadł z drogi i zawisł na skarpie · fot. KMP Bielsko-Biała


- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 35-letni kierujący autobusem marki Solaris, z nieustalonych przyczyn przejechał przez skrzyżowanie ulicy Węglowej z Górniczą na wprost i zjechał ze skarpy, na której zawisł - informuje asp. Ilona Michalczyk, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

Autobus PKM wypadł z drogi i wylądował w przydrożnym rowie
Autobus czechowickiego PKM wypadł z drogi i zawisł na skarpie · fot. Nadesłane przez czytelnika / Kuba


W chwili zdarzenia autobusem prawdopodobnie poruszało się troje pasażerów. Dwoje z nich oddaliło się z miejsca przed przybyciem służb. Jedna pasażerka w wieku 46 lat z urazem głowy trafiła do szpitala. Kierowcy autobusu nic się nie stało, był trzeźwy. Na miejscu pomocy poszkodowanej udzielali strażacy oraz ratownicy medyczni.

Autobus czechowickiego PKM wypadł z drogi i zawisł na skarpie
Autobus czechowickiego PKM wypadł z drogi i zawisł na skarpie · fot. OSP Dziedzice


W czasie wyciągania autobusu z rowu przy skrzyżowaniu ulic Węglowej i Górniczej występowały utrudnienia w ruchu. Ponadto występowały opóźnienia na liniach VII obsługiwanych przez PKM oraz 50 MZK Bielsko-Biała.

Autobus PKM wypadł z drogi i wylądował w przydrożnym rowie - 16.03.2021
Autobus czechowickiego PKM wypadł z drogi i zawisł na skarpie · fot. KMP Bielsko-Biała


Ustalane są teraz dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku. Świadków tego wypadku policja prosi o kontakt z Komendą Miejską Policji w Bielsku-Białej przy ulicy Wapiennej 45, telefon 47 857-12-55, numery alarmowe 997 lub 112.

Nowy przewoźnik w naszym mieście? Nie, to autobus zastępczy
Solaris Urbino IV generacji, który uległ wypadkowi · fot. Adrian Migdał


Autobus, który uległ wypadkowi, to hybrydowy Solaris Urbino IV generacji, który zastępuje inną z hybryd PKM Czechowice-Dziedzice, która obecnie przechodzi kompleksowy serwis - portal czecho.pl pisał o tym tutaj. Pojazd, który wypadł z drogi, obsługiwał poranny kurs linii VII.

mp, sid / czecho.pl

źródło: FB/bielskiedrogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.