Wiadomości

  • 17 marca 2021
  • 21 marca 2021
  • wyświetleń: 12470

Proper musi opuścić bielski lokal. Już wkrótce dwie nowe kawiarnie

Palarnia kawy Proper, której główna siedziba mieści się w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Barlickiego, musi opuścić swój bielski lokal przy ulicy Przekop. Była to jedna z najpopularniejszych kawiarni w Bielsku-Białej. Jednak klienci już wkrótce będą mogli wypić kawę Propera w dwóch nowych miejscach w stolicy Podbeskidzia.

Palarnia Kawy "Proper"
Proper musi opuścić bielski lokal. Już wkrótce dwie nowe kawiarnie · fot. Mhemko Studio


Już ponad dwa lata kawa Propera wypalana jest w niewielkiej palarni przy ulicy Przekop w Bielsku-Białej. Mieści się tam również klimatyczna kawiarnia, która mimo nieoczywistej lokalizacji zyskała spore grono wielbicieli. Jednak na początku 2021 roku popularna kawiarnia otrzymała wiadomość, że musi opuścić swój lokal przy ulicy Przekop - taka była decyzja właścicieli lokalu.

Palarnia Kawy "Proper"
Proper musi opuścić bielski lokal. Już wkrótce dwie nowe kawiarnie · fot. Adrian Pytlik/ Marcin Gilarski


Opublikowana przez ekipę palarni wiadomość o konieczności zamknięcia palarni w obecnej lokalizacji, wywołała burzę komentarzy w mediach społecznościowych. Ze strony klientów kawiarni padło wiele słów wsparcia. Pojawiła się także inicjatywa zbiórki pieniędzy. Środki mają pozwolić Properowi przetrwać trudny czas - przede wszystkim utrzymać część załogi, która zostanie zaangażowana w aranżację nowego miejsca.

Palarnia Kawy "Proper"
Proper musi opuścić bielski lokal. Już wkrótce dwie nowe kawiarnie · fot. Adrian Pytlik/ Marcin Gilarski


- Otrzymaliśmy ogromne wsparcie od grona naszych klientów i gości. Została zorganizowana zrzutka, która pomoże nam w przenosinach. Była to zbiórka cegiełkowa. Jesteśmy ogromnie wdzięczni. Skala pomocy i dobrych słów od klientów utwierdza w tym że najważniejsze są relacje międzyludzkie - informuje Mateusz Pytel.

Palarnia Kawy "Proper"
Proper musi opuścić bielski lokal. Już wkrótce dwie nowe kawiarnie · fot. Adrian Pytlik/ Marcin Gilarski


Jednak Proper nie opuszcza całkowicie Bielska-Białej. Już wkrótce palarnię i kawiarnię będziemy mogli odwiedzić w nowych miejscach. Planowane jest otwarcie niewielkiego punktu palarni przy ulicy Międzyrzeckiej oraz w Cygańskim Lesie przy ulicy Olszówka, na miejscu kawiarni Peron. Ponadto Proper otworzy również swój lokal w Katowicach.

Czechosławy 2019 - 06.04.2019
Mateusz Pytel otrzymuje Srebrny Laur podczas Czechosławów - 06.04.2019 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Założycielem palarni kawy Proper jest Mateusz Pytel z Czechowic-Dziedzic. To właśnie w naszym mieście założył on palarnię kawy - znajdującą się w Domu Chemika przy ulicy Barlickiego. Obecnie kawiarnia Propera znajduje się przy ulicy Kolejowej. Mateusz Pytel i jego palarnia kawy byli też laureatami nagrody Czechosława - w 2019 roku, podczas uroczystej gali otrzymali oni Srebrny Laur.

ab, mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.