czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 16 marca 2021
  • wyświetleń: 373

Szorowarka do podłóg. Jaką wybrać?

Materiał partnera:

Utrzymywanie podłóg w czystości jest niezwykle istotne, jeśli chcemy, aby nasz lokal był reprezentacyjny a przestrzeń magazynowa lub przemysłowa higieniczna i bezpieczna. Brudna podłoga może obniżyć reputację sklepu czy restauracji, ponieważ sprawia wrażenie, jakby właściciele nie dbali wystarczająco o czystość. Dla hal i magazynów, czystość jest natomiast kwestią odpowiedzialności i gwarancją płynności pracy.

Linkhouse


Szorowarka do podłóg to sprzęt, który poradzi sobie z najtrudniejszymi plamami i śladami na podłodze. Co więcej, można łatwo jej użyć do szybkiego wyczyszczenia podłogi, a oznacza to, że plamy nie zdążą się utrwalić, a duże zabrudzenia nie zablokują trwających działań. Trwałe zabrudzenie może być poważnym problemem, ponieważ może spowodować natomiast całkowite zniszczenie fragmentu podłogi - wtedy jedynym rozwiązaniem będzie położenie nowego materiału, a to może być bardzo kosztowne, także ze względu na przestój w działalności obiektu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szorowarki do podłóg?Szorowarki podłogowe
są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, a także posiadają wiele różnych funkcji. Mając to wszystko na uwadze, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych rzeczy.

Rozmiar szorowarki do podłóg zależy całkowicie od naszego indywidualnego wyboru. Ogólnie sugeruje się zakup dużego urządzenia do dużych powierzchni, ponieważ to znacznie ułatwia czyszczenie w krótkim czasie. Jednak, jeśli mamy do czyszczenia tylko niewielką powierzchnię podłogi, warto wybrać mniejszy rozmiar i większą zwrotność.

Podczas wyboru odpowiedniej szorowarki, warto zastanowić się w jaki sposób powinna być zasilana. Można wybrać urządzenie z akumulatorem, który można wielokrotnie ładować lub takie urządzenie, które będzie musiało być nieustannie podłączone do źródła zasilania. Oczywiście, zasilanie akumulatorowe jest praktyczniejsze i łatwiej taką maszyną manewrować.

Maszyny czyszczące - Wrocław, Maszyny do sprzątania Szorowarki24.pl
Maszyny czyszczące - Wrocław, Maszyny do sprzątania Szorowarki24.pl


Innym parametrem jest także rozmiar zbiornika na wodę. Wszystkie szorowarki podłogowe mają zbiorniki zawierające wodę z dodatkiem środka czyszczącego. Rozmiar zbiornika odgrywa znaczącą rolę w ogólnej wydajności. Szorowarka do podłóg z dużym zbiornikiem świetnie sprawdzi się przy dużych powierzchniach do oczyszczenia. Im większy jest zbiornik, tym więcej wody można zmagazynować, a to oznacza, że tym więcej pracy można wykonać, zanim konieczne będzie uzupełnienie.

Dodatkowe funkcje w szorowarkach czasami ułatwiają czyszczenie. Warto wybrać takie urządzenie, które ma przykładowo możliwość zmiany nacisku szorowania, ponieważ jest to bardzo pomocne podczas usuwania trudnych śladów czy plam. Kolejną przydatną funkcją jest możliwość zmiany stopnia rozcieńczenia środków czyszczących.

Szorowarka do podłóg - rodzajeIstnieje więcej niż jeden typ szorowarki do podłóg. Przede wszystkim dzielą się ona na szorowarki ręczne i samojezdne. Ręczne są używane w większości firm, głównie w biurach, a także małych i średnich sklepach detalicznych. Są niezwykle łatwe w użyciu i manewrowaniu oraz umożliwiają szybkie oczyszczenie powierzchni. Do nielicznych wad można zaliczyć głównie małe zbiorniki na wodę, ale przy małych powierzchniach nie jest to uciążliwe. Szorowarki samojezdne, funkcjonują w podobny sposób, z tą różnicą, że na maszynie znajduje się fotel dla operatora. Jest to idealne rozwiązanie w ogromnych magazynach lub miejscach z dużą powierzchnią do czyszczenia. Są dużo mniej męczące w użyciu niż ręczne, jednak do wielu miejsc są za duże.

Szukasz dobrej szorowarki do podłóg? Sprawdź, jak duży wybór maszyn czyszczących znajdziesz na stronie Szorowarki24.pl.

Znajdziesz nas pod adresem: ul. Kwidzyńska 4, 51-416 Wrocław
lub na naszej stronie: Szorowarki24.pl

Źródło: Maszyny czyszczące - Wrocław, Maszyny do sprzątania Szorowarki24.pl