czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

 • 17 marca 2021
 • 20 marca 2021
 • wyświetleń: 11885

Zamknięte galerie, stoki, baseny. Nauka zdalna dla wszystkich

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Sytuacja epidemiczna w kraju pogarsza się. Rząd podjął decyzję o wprowadzeniu rozszerzonych zasad bezpieczeństwa w całej Polsce. Rekomenduje też pracę zdalną wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Zasady wprowadzone zostaną od soboty, 20 marca. Obowiązywać będą do 9 kwietnia, czyli obejmą także okres Świąt Wielkanocnych. Obostrzenia przedstawił Minister Zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej w środę, 17 marca.

Reklama

Minister Adam Niedzielski
Minister Adam Niedzielski ogłosił nowe, ostre obostrzenia dla całego kraju - 17.03.2021 · fot. KPRM


Zasady bezpieczeństwa we wszystkich województwachOd 20 marca do 9 kwietnia w całej Polsce będą obowiązywały następujące ograniczenia. Swoją działalność muszą zawiesić:

 • hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych - dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu);
 • galerie handlowe - z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie;
 • teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online);
 • kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury);
 • baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej);
 • sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna;
 • stoki narciarskie;
 • kluby fitness i siłownie;
 • obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).


Ważne! Ze względów bezpieczeństwa, wszyscy uczniowie w Polsce - w tym także w klasach 1-3 - będą uczyć się zdalnie. W całym kraju rząd zaleca także pracę on-line - wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

obostrzenia - 17.03.2021


W Święta Wielkanocne po pierwsze bezpieczeństwo- Trudna sytuacja związana z COVID-19 wymaga ograniczenia naszej aktywności społecznej - niestety także podczas Świąt Wielkanocnych. Jeśli chcemy wrócić do czasów sprzed pandemii, musimy być odpowiedzialni. Powinniśmy więc rozważyć, czy w okresie świąt nie ograniczyć naszych kontaktów wyłącznie do grona najbliższej rodziny, a ewentualne spotkania przełożyć na inny, bardziej bezpieczny czas. Wiele zależy od nas samych. Dbajmy o siebie i swoją rodzinę - apeluje Minister Zdrowia.

Pamiętajmy o zachowaniu dystansu, dezynfekcji rąk, noszeniu maseczki i częstym wietrzeniu pomieszczeń. Jeśli masz telefon komórkowy, poproś bliskich o zainstalowanie aplikacji STOP COVID ProtegoSafe, która powiadomi Cię o możliwym kontakcie z osobą zarażoną.

Decyzje w sprawie obostrzeń rząd podjął wspólnie z ekspertami z dziedziny zdrowia publicznego, wirusologami i epidemiologami. Aby zmniejszyć tempo rozwoju COVID-19, rekomenduje ograniczenie mobilności społecznej, która jest kluczowa w walce z koronawirusem.

Jak jednak podkreślił podczas konferencji 17 marca minister Adam Niedzielski, najnowsze decyzje rządu w żaden sposób nie wpływają na przemieszczanie się osób.

ar / czecho.pl

źródło: gov.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj