czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 18 marca 2021
  • wyświetleń: 727

Izolacja i ogrzewanie łazienki

Materiał partnera:

Odpowiedni system prawidłowo uszczelniający pomieszczenia wilgotne i mokre jest w stanie na całe lata zabezpieczyć łazienkę przed niszczycielskim działaniem wilgoci. Istotny jest też dobór odpowiedniej technologii ogrzewania.

Izolacja i ogrzewanie łazienki


Łazienka - każdy wie, o czym mowa, prawda? Ale pamiętajmy, że w budownictwie i prawie budowlanym jest to pomieszczenie mające charakter sanitarny, które jest przeznaczone dla czynności związanych z zapewnieniem sobie higieny osobistej. Co bardzo istotne z punktu widzenia wykończenia łazienki w ramach budynku, jest to miejsce wymagające użycia wody, bo można się w niej umyć, wykąpać, czy wziąć prysznic. Dlatego charakteryzuje się łazienkę jako pomieszczenie mokre, które należy prawidłowo wentylować: grawitacyjnie. Na ogół w łazience spotkamy też jakiś typ ogrzewania pomieszczenia.

Jak się okazuje, pomieszczenia wilgotne i mokre wymagają zastosowania specjalnych technologii izolacyjnych przed oddziaływaniem wody. Praktykowanie użycia w tym celu tylko okładzin ceramicznych nie zawsze pozwala na odpowiednią szczelność powierzchni. Ważne jest też zastosowanie dedykowanych, uszczelniających powierzchnię preparatów, które prawidłowo się stosuje pod płytkami ceramicznymi jako warstwę hydroizolacyjną.

Skuteczną metodą ułatwiającą prawidłowo ogrzać i osuszyć pomieszczenie takie, jak łazienka jest ogrzewanie podłogowe. Takie rozwiązanie poprawia komfort korzystania z pomieszczenia, wyraźnie zwiększa wydajność ogrzewania, a na dodatek oszczędza miejsce. Łatwo jest uzyskać korzystny pionowy rozkład temperatury dzięki takiemu rozwiązaniu. Ogrzewanie umieszczone w podłodze łazienki upowszechniło się więc w ciągu ostatnich lat. Sprzyja temu obniżenie zapotrzebowania na ciepło coraz lepiej izolowanych budynków.System podłóg z wodnym ogrzewaniem podłogowym składa się z odpowiedniej konstrukcji, w której występuje podłoże, paroizolacja, styropian, folia aluminiowa, rurki ogrzewania podłogowego oraz siatka stalowa. Całość zalewa się dedykowanym temu typowi ogrzewania rozwiązaniem podłogowym, czyli jastrychem.

Jastrych jest bardzo istotnym elementem całego przedsięwzięcia. Warto tworząc ogrzewanie podłogowe stosować płynne jastrychy cementowe weber.floor FLOW. Są one stworzone do pełnego "otulenia" rurek ogrzewania podłogowego i zapewniają stabilną wytrzymałość w całym przekroju. Jastrychy weber.floor FLOW charakteryzuje wysoka przewodność cieplna i pełna odporność na wodę. W celu ich ułożenia nie trzeba wcześniej zacierać powierzchni. Można jes stosować do mieszania i układania ręcznego i mechanicznego.