Wiadomości

  • 18 marca 2021
  • wyświetleń: 2197

Brakuje elektryków, a zawód można zrobić w rok- jak wybrać dobrą szkołę?

Materiał partnera:

Elektryka prąd nie tyka- to popularne powiedzenie wśród wykonujących ten zawód. Zanim jednak dyplom zawiśnie na ścianie, a z prądem się zaprzyjaźnisz, czeka dwustumetrowy kurs. Oczywiście zawód można wybrać, gdy rozglądamy się za szkołą średnią.

Brakuje elektryków, a zawód można zrobić w rok- jak wybrać dobrą szkołę?


Zawód elektryka to obecnie bardzo dobry wybór, bez względu na to, czy jesteśmy na etapie szkoły średniej czy też chcemy się przebranżowić albo zdobyć dodatkowy zawód. Dzięki rozszerzeniu kompetencji, zmienisz prace na lepiej płatną bądź też awansujesz w firmie. Każda inwestycja w siebie procentuje. W takim razie gdzie się uczyć, żeby prąd nie tykał?

Kursy zaoczne elektryk- czy to ma sens?To nie tylko ma sens, ale jest najlepszą inwestycją w przyszłość. Kurs stwarza bardzo duże możliwości rozwoju. Zawód elektryk należy do deficytowych, co widać choćby po ogłoszeniach wiszących na tablicach w urzędach pracy. Potwierdzają to również statystyki. Dlatego elektryk znajdzie pracę bez problemu.

W rok można zdobyć bardzo atrakcyjny zawód. Na stronie zawodelektryk.pl znajdziesz szczegółowe informacje na temat kursu zaocznego. A w skrócie, kurs składa się z teorii i praktyki. Teoria jest w formie wykładów online, prowadzonych na żywo. Natomiast praktyki organizowane są w placówkach szkoły.

Gdzie można pracować?W zasadzie wszędzie, bo prąd otacza nas w domu, w pracy, na zakupach, w każdym miejscu. Elektrycy znajdą zatrudnienie nie tylko w elektrowniach czy elektrociepłowniach, są potrzebni we wspólnotach mieszkaniowych, zakładach produkcyjnych, gdzie często po prostu mają etat. A także są niezbędni na budowach i w domach prywatnych. Przy remontach, wymianie potocznie mówiąc korków, gniazdek, kontaktów i tak można by wymieniać są niezastąpieni.

Dobrego elektryka nie jest łatwo znaleźć. Niestety zazwyczaj mają tyle pracy, że na reklamę w sieci już go brakuje. Poza tym i tak nie mają czasu na nowe zlecenia. Numer do dobrego elektryka jest na wagę złota. Kończąc kurs, też możesz być w przyszłości rozchwytywany.

Jak wybrać szkołę?Kursy zaoczne oferuje wiele szkół, ale nie chodzi tylko o uzyskanie dyplomu. Ważne, by czuć się pewnie podczas pracy z prądem po skończonym kursie. Dlatego nim wybierzesz szkołę, zapoznaj się z tą stroną: https://www.zawodelektryk.pl/kurs-elektryka-online/ - znajdziesz dużo informacji o samym zawodzie i kursie. A także sprawdź:

  • jakie doświadczenie ma szkoła (od kiedy prowadzi kursy),
  • czy wykłada doświadczona kadra,
  • jak wygląda praktyka,
  • jakie uprawnienia uzyskasz po kursie,
  • w jakich godzinach odbywają się wykłady- czy uda się połączyć naukę z pracą.


Wybierając dobrą szkołę, będziesz się czuć pewnie już od pierwszych zleceń. A to w przypadku zawodu elektryka ma duże znaczenie. Opanowanie, spokój, pewność siebie to pożądane cechy w tym zawodzie.