Wiadomości

  • 20 marca 2021
  • wyświetleń: 3333

Trzy żywopułapki na bezdomne koty trafiły do czechowickiej SM

W czwartek, 18 marca do straży miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach trafiły trzy żywopułapki na wolnożyjące koty. Jest to jeden z elementów akcji bezpłatnych kastracji bezdomnych kotów. Pojemniki zostały zakupione przez fundację "Mam kota na punkcie psa" dzięki ofiarności czechowiczan.

kot, koty, dokarmianie
Trzy żywopułapki na bezdomne koty trafiły do czechowickiej SM · fot. Mam kota na punkcie psa


Żywopułapki można wypożyczyć w czechowickiej straży miejskiej, której siedziba mieści się przy ulicy Niepodległości. - Prosimy o wcześniejszy kontakt z SM w tej sprawie. W razie problemów z ich odbiorem (żywołapki są duże i trochę ważą) po wcześniejszym uzgodnieniu z SM, strażnik miejski pomoże dostarczyć żywolapkę na wskazane miejsce ( prosimy jednak o naprawdę uzasadnione sytuacje) - informuje Anna Sztender, prezes czechowickiej fundacji "Mam kota na punkcie psa".

W ramach umowy Urzędu Miejskiego z Lecznicą " Orka" wykastrowane koty mogą po zabiegu zostać do 3 dni w Lecznicy. - Prosimy jednak wcześniej zgłosić taką potrzebę do Lecznicy. Wskazane jest, aby kot, który ma trafić do środowiska, w którym został wyłapany został minimum jedną dobę pod opieką weterynarza - dodaje Sztender.

Trzy żywopułapki na bezdomne koty trafiły do czechowickiej SM
Trzy żywopułapki na bezdomne koty trafiły do czechowickiej SM · fot. Fundacja "Mam kota na punkcie psa"


Mieszkańcy oraz społeczni karmiciele kotów w sprawach kastracji muszą kontaktować się w pierwszej kolejności z UM w Czechowicach-Dziedzicach.

- Fundacja "Mam kota na punkcie psa" ma zlecenie z UM na odrębnych warunkach i w razie gdyby mieszkaniec naszej Gminy miał problem z uzyskaniem zlecenia z UM na kastracje kota bezdomnego czy wolno żyjącego prosimy o kontakt z nami na priv (poprzez profil na Facebooku - przyp. czecho.pl), wtedy w sprawie konkretnego kota/ kotów będziemy weryfikować jego status - podsumowuje prezes czechowickiej fundacji.

Przypomnijmy, od wtorku, 9 marca ruszył program kastracji oraz czipowania kotów tzw. wolno żyjących ze środków gminy Czechowice-Dziedzice. Działanie to ma za zadanie zapobiegać bezdomności zwierząt. Więcej o tej akcji pisaliśmy tutaj.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.