Wiadomości

  • 19 marca 2021
  • wyświetleń: 2643

Firmy będą partycypować w kosztach remontu ul. Świerkowickiej

Powracamy do sprawy fatalnego stanu nawierzchni ulicy Świerkowickiej w południowej części Czechowic-Dziedzic. W tym tygodniu odbyło się spotkanie burmistrza Czechowic-Dziedzic oraz przedstawicieli trzech firm, które mają swoją siedzibę przy ulicy Świerkowickiej. Spółki te zapowiedziały, że chcą ponieść część kosztów remontu tej drogi.

Fatalny stan ulicy Świerkowickiej. Droga będzie przebudowana
Firmy będą partycypować w kosztach remontu ul. Świerkowickiej · fot. Nadesłane przez czytelnika / Michał


Przypomnijmy, jak informowaliśmy na początku marca w tym artykule, do naszej redakcji napisał pan Michał, jeden z naszych czytelników, który zwrócił uwagę na fatalny stan ulicy Świerkowickiej. Wtedy też skontaktowaliśmy się w tej sprawie z czechowickim Urzędem Miejskim i zapytaliśmy, czy w najbliższej przyszłości droga ta zostanie wyremontowana.

Jak poinformował nas wtedy czechowicki magistrat, ulica Świerkowicka zostanie przebudowana. W tym roku ma zostać ogłoszony przetarg na sporządzenie dokumentacji projektowej przebudowy tej drogi, która według planów ma zostać poszerzona i zmodernizowana. Jak przekazał nam czechowicki UM, sama inwestycja ma zostać przeprowadzona w kolejnych latach, a w tym roku ma zostać przeprowadzona bieżąca naprawa tej ulicy.

O komentarz w sprawie zapytaliśmy również przedstawicieli firm, które mają siedzibę przy ulicy Świerkowickiej. Przede wszystkim zwróciliśmy się do firmy 3Cargo, ponieważ, jak wskazał pan Michał, droga w okolicy tej firmy spedycyjnej "jest w opłakanym stanie, a dodatkowo jest codziennie rozjeżdżana przez samochody ciężarowe dojeżdżające do 3 Cargo".

Jak się dowiedzieliśmy, firmy 3Cargo, Carlex Design oraz Toyota Carolina niedawno wystosowały do Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach pismo z wnioskiem o naprawę drogi. Jak podkreślają przedstawiciele czechowickiej firmy spedycyjnej, stan techniczny ulicy Świerkowickiej jest dużym obciążeniem nie tylko dla okolicznych mieszkańców, ale również dla tych trzech spółek.

- W odpowiedzi na nasz wniosek w środę, 17 marca w siedzibie 3Cargo odbyło się spotkanie poświęcone tej sprawie, w którym udział wzięli burmistrz Czechowic-Dziedzic, Marian Błachut oraz przedstawiciele trzech sąsiadujących ze sobą firm, których siedziby znajdują się przy ulicy Świerkowickiej, tj. 3Cargo, Toyota Carolina oraz Carlex Design. Na spotkaniu rozmawialiśmy o możliwościach modernizacji tej drogi. Jesteśmy świadomi, że w dobie pandemii budżet miasta jest mocno nadszarpnięty, dlatego też w ramach sąsiedzkiej współpracy i zgodnie z przyświecającą nam strategią społecznej odpowiedzialności biznesu, zamierzamy wszyscy partycypować w kosztach modernizacji - powiedziała portalowi czecho.pl Małgorzata Beczała z firmy 3Cargo.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.