czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 marca 2021
  • wyświetleń: 8934

Mieszkanka Ligoty wicemistrzynią Polski w armwrestlingu

Karina Dziech, mieszkanka Ligoty w gminie Czechowice-Dziedzice, została wicemistrzynią Polski w armwrestlingu na rękę lewą w kategorii do 57 kilogramów. Ponadto zdobyła ona brąz na rękę prawą. W rozmowie z naszym portalem sportsmenka opowiada o swoich przygotowaniach do zawodów oraz poszukiwaniu sponsorów.

Mieszkanka Ligoty wicemistrzynią Polski w armwrestlingu · fot. MCKiS TYTAN Jaworzno


Zawody, w których Karina Dziech zdobyła srebrny oraz brązowy medal, odbyły się w Gniewie (woj. pomorskie) w dniach od 12 do 14 marca. Jak informuje klub MCKiS TYTAN Jaworzno, w którego barwach występuje mieszkanka Ligoty, na krajowe mistrzostwa przyjechało około 200 zawodników z całego kraju.

- W Pucharze Polski i Mistrzostwach Polski mogą wziąć udział tylko zawodnicy zrzeszeni w jednym z klubów będących członkami Federacji Armwrestling Polska. Ponadto, aby wystartować w tych zawodach należy posiadać polskie obywatelstwo lub kartę stałego pobytu. Jednakże po pierwszym dniu mistrzostw pojawił się akcent międzynarodowy w postaci sześcio-rundowych walk zawodowych pomiędzy kilkoma zawodnikami z Polski i reprezentantami Francji, z których wyszliśmy zwycięsko - opowiada Karina Dziech.

Dwa medale Mistrzostw Polski to efekt wytężonej i wytrwałej pracy. - Do zawodów przygotowywałam się wraz z moimi klubowymi kolegami i koleżankami z klubu MCKiS Tytan Jaworzno. Trenowałam około 12 godzin tygodniowo szlifując technikę, budując siłę oraz wytrzymałość. Do tego dochodziły sparingi oraz zabiegi fizjoterapeutyczne w celu poprawy regeneracji. Przygotowania zaczęłam 3 miesiące przed startami, a do Klubu należę od 5 miesięcy. Przed samym startem zbijałam wagę do mojej kategorii startowej, aby zmieścić się w ustalonym limicie - mówi mieszkanka Ligoty.

Obecnie Karina Dziech poszukuje sponsorów. Jak sama stwierdza, ich pozyskanie pomogłoby jej w przygotowaniach do kolejnych zawodów, w tym międzynarodowych, a także w samych przygotowaniach do kolejnych startów, które również niosą za sobą koszty w postaci suplementacji czy fizjoterapii. - Jeżeli ktoś byłby zainteresowany współpracą ze mną proszę o kontakt mailowy na adres karina.dziech@vp.pl - podsumowuje Dziech.

Klub Tytan z Jaworzna, którego zawodnicy w ciągu 17 lat zdobyli ponad 1400 medali, odwiedziła telewizja TVN24. Reportaż opublikowany na portalu TVN24 Go można obejrzeć tutaj.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.