czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 marca 2021
  • 25 marca 2021
  • wyświetleń: 7591

MOSiR liczy straty za zamknięcie obiektów. 2021 rok będzie lepszy?

Instytucje sportowe, takie jak MOSiR Czechowice-Dziedzice, to jedne z najbardziej dotkniętych przez lockdowny jednostek miejskich. W kierownictwie czechowickiego MOSiRu zapytaliśmy, jakie straty poniósł on przez zamknięcie obiektów sportowych oraz jak planuje pokryć straty.

Reklama

Czechowice,CzechowiceDziedzice,Basen,Wodnik,MOSiR,fotodnia,instagram
MOSiR liczy straty za zamknięcie obiektów. 2021 rok będzie lepszy? · fot. mp / czecho.pl


Obostrzenia wynikłe z pandemii koronawirusa w bezpośredni sposób dotknęły obiekty sportowe. Ich całkowite zamknięcie lub ilościowe ograniczenia spowodowały spadki we frekwencji, a co za tym idzie - wpływy do budżetu.

- W 2020 roku planowane dochody miały wynieść 1 920 000 złotych, natomiast po stronie realnych dochodów wypracowana kwota wyniosła 1 346 185 zł. W poprzednich latach nasza jednostka wypracowywała zaplanowane dochody tak więc realne straty wyniosły ponad 0,5 mln zł. Straty w dochodach w ubiegłym roku odbiły się bezpośrednio na wydatkach związanych m.in. z utrzymaniem obiektów i organizacji imprez - powiedział portalowi czecho.pl Paweł Łękawa, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach.

Łyżwy, mosir, zima, lodowisko, łyżwiarz
MOSiR liczy straty za zamknięcie obiektów. 2021 rok będzie lepszy? · fot. mp / czecho.pl


Podobnie sytuacja wygląda w 2021 roku. - Miesiąc styczeń, w trakcie którego powinien funkcjonować basen kryty i lodowisko, zakończył się sporą stratą. Spoglądając rok wstecz, ten miesiąc w 2020 roku zakończył się wpływem ponad 300 000 złotych. Więc o taką kwotę pomniejszone już są tegoroczne wpływy do budżetu gminy. Dużej poprawy nie odczuwamy także w miesiącu lutym bowiem obiekty zostały otwarte 12 lutego. Na lodowisku, także w związku z warunkami atmosferycznymi, zauważalna była mniejsza frekwencja, a na basen kryty, wskutek wprowadzonych zaleceń sanitarnych, należało zmniejszyć ilość osób przebywających na obiekcie - dodaje dyrektor czechowickiego MOSiR.

Stadion mosir legionów
MOSiR liczy straty za zamknięcie obiektów. 2021 rok będzie lepszy? · fot. mp / czecho.pl


- Niestety sytuacja finansowa sprawia, że budżet jednostki jest pomniejszony i przestoje związane z obostrzeniami wprowadzanymi na terenie naszego kraju mają bezpośredni wpływ na funkcjonowanie naszych obiektów. W związku z panującą sytuacją epidemiczną niestety niezbędne już są i będą w ciągu roku budżetowego wprowadzane ograniczenia w wydatkach i to one na dzień dzisiejszy muszą pokryć straty w dochodach jednostki - podsumowuje Łękawa.

Wodnik, basen
Wnętrze krytej pływalni "Wodnik"


Obecnie obiekty MOSiR Czechowice-Dziedzice, w związku z kolejnym lockdownem, również są zamknięte. Taki stan rzeczy będzie trwał przynajmniej do 9 kwietnia. Do tej daty obowiązują obostrzenia związane ze zwalczaniem epidemii koronawirusa, o których pisaliśmy tutaj.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.