Wiadomości

  • 24 marca 2021
  • wyświetleń: 2624

Urząd Miejski ogłosił przetarg na bieżące naprawy dróg gminnych

W połowie marca Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach ogłosił przetarg na bieżącego utrzymanie dróg na terenie gminy Czechowice-Dziedzice. Zamówienie będzie realizowane do 21 grudnia.

Drogi, droga, dziury
Urząd Miejski ogłosił przetarg na bieżące naprawy dróg gminnych · fot. mp / czecho.pl


Zakres robót będzie obejmował wykonanie napraw cząstkowych nawierzchni z mieszanki mineralno-bitumicznej układanej na ciepło. Wykonawca będzie zobowiązany do mechanicznego wycięcia uszkodzonych miejsc, oczyszczenia z rumoszu (jego wywozu), a następnie wykonania kolejnych prac związanych z naprawą drogi.

Co ważne, wykonawca będzie na bieżąco reagował na nowopowstałe dziury w jezdniach. - Przełomy zagrażające bezpieczeństwu użytkowników ruchu drogowego, występujące na drogach gminnych, wykonawca usunie niezwłocznie czyli w trybie awaryjnym , tzn. nie później niż w ciągu 12 godzin od chwili zgłoszenia telefonicznie, faxem lub poczta elektroniczną przez zamawiającego na wskazany przez wykonawcę numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. Termin realizacji robót może być przedłużony tylko z uwagi na wystąpienie niekorzystnych warunków atmosferycznych - czytamy w ogłoszeniu przetargowym.

Na wykonane przez siebie roboty wykonawca udziela minimum 9-miesięcznej gwarancji liczonej od daty odbioru zleconego zakresu robót (obiór częściowy robót). Zamawiający dokonywał będzie przeglądów gwarancyjnych wykonanych robót. Termin nadsyłania ofert upływa 29 marca. W ten sam dzień nastąpi ich otwarcie. Zamawiający ma 30 dni na wybór najlepszej oferty.

mp / czecho.pl

źródło: BIP Gminy Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.