Wiadomości

  • 22 marca 2021
  • wyświetleń: 6647

Zuchwała kradzież w hotelu pracowniczym. Okradł współlokatora

Policjanci z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach wytropili, a stróża prawa z Katowic zatrzymali 37-latka, który w hotelu okradł swojego współlokatora z dwóch smartfonów i sprzętu audio wartości blisko 5 tysięcy złotych oraz kilkuset złotych w gotówce. Przy pomocy oszustwa wyłudził też usługę noclegową w tym hotelu. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty, grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Zuchwała kradzież w hotelu pracowniczym. Zatrzymano 37-latka
Zuchwała kradzież w hotelu pracowniczym. Okradł współlokatora · fot. KMP Bielsko-Biała


Do zdarzenia doszło w piątek późnym wieczorem. Klient jednego z czechowickich hoteli pracowniczych zawiadomił, że został okradziony. - Zginęły mu dwa telefony wartości blisko 5 tysięcy złotych, sprzęt audio wartości prawie trzystu złotych oraz ponad dwieście złotych w gotówce. Okradziony 28-latek podejrzewał jednego ze współlokatorów, z którym dzielił pokój. Nie był to jednak jego znajomy, został zameldowany już podczas jego pobytu do ich stancji - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

Na miejsce zostali skierowani stróże prawa z czechowickiego komisariatu. Policjanci szybko ustalili tożsamość podejrzewanego o tę kradzież mężczyzny i rozpoczęli jego poszukiwania. Trop wiódł do 37-letniego mieszkańca powiatu rybnickiego. Ten według ustaleń prowadził jednak wędrowny styl życia. Kryminalni zarejestrowali poszukiwanego mężczyznę i skradzione rzeczy w policyjnej bazie danych. Jeszcze tej samej nocy śledczy trafili na elektroniczny ślad jednego ze skradzionych telefonów komórkowych, który według danych telekomunikacyjnych miał znajdować się w jednym z katowickich hosteli.

Zuchwała kradzież w hotelu pracowniczym. Okradł współlokatora
Zuchwała kradzież w hotelu pracowniczym. Okradł współlokatora · fot. KMP Bielsko-Biała


Czechowiccy stróże prawa natychmiast powiadomili katowicką jednostkę policji, której funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce i zatrzymali podejrzewanego mężczyznę oraz przeszukali zajmowany przez niego pokój. Policjanci z Komisariatu I Policji w Katowicach ujawnili przy zatrzymanym jeden z telefonów, sprzęt audio i cześć skradzionej gotówki. Drugi z telefonów, który 37-latek zastawił w lombardzie, odzyskali śledczy z Czechowic-Dziedzic. Policjanci ustalili także, że mężczyzna przy pomocy oszustwa wyłudził usługę noclegową w hotelu, gdzie dopuścił się kradzieży.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut kradzieży i oszustwa. Ponieważ w przeszłości odbywał już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa, jako recydywista musi liczyć się z surowszym potraktowaniem go przez wymiar sprawiedliwości. Grozi mu kara nawet 8 lat za kratami. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.