Wiadomości

  • 23 marca 2021
  • 28 marca 2021
  • wyświetleń: 13534

Tunel na Hutniczej zamknięty. Utrudnienia potrwają dwa lata

Zbliża się rozbiórka starego i budowa nowego tunelu na ulicy Hutniczej. Z tego powodu, od piątku, 26 marca, zostanie on zamknięty dla ruchu pieszych. Poniżej publikujemy mapę trasy zastępczej, przygotowaną przez wykonawcę inwestycji - firmę Budimex.

Tunel, hutnicza, zakaz
Tunel na Hutniczej zamknięty. Utrudnienia potrwają dwa lata · fot. mp / czecho.pl


- Istniejące przejście podziemne przy ul. Hutniczej zostanie przebudowane i wyposażone w windy. Zaplanowano m.in. prace przy odwodnieniu. Docelowo, miasto Czechowice-Dziedzice będzie zarządzało obiektem - powiedziała portalowi czecho.pl Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK. Inwestycja jest jednym z etapów przebudowy węzła kolejowego Czechowice-Dziedzice, która trwa od marca zeszłego roku.

Tunel w Czechowicach-Dziedzicach
Zamkną tunel na Hutniczej. Utrudnienia potrwają dwa lata · fot. Sławek Dąbrowski


W związku z przebudową tunelu główny wykonawca inwestycji, firma Budimex, wprowadzi zmiany w organizacji ruchu, które mają wejść w życie w najbliższy piątek, 26 marca o godzinie 10.00. Planowana organizacja ruchu jest wprowadzana w związku z rozbiórką istniejącego oraz budową nowego przejścia pod torami.

Mapa trasy zastępczej
Mapa trasy zastępczej · fot. Budimex


Zamykane przejście podziemne będzie nieczynne do czasu uzyskania pozwolenia na użytkowanie odbudowywanego nowego przejścia podziemnego PPT2. Planowany termin przywrócenia przejścia podziemnego do użytkowania to luty 2023 roku.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego

Od 2019 roku trwa przebudowa czechowickiego węzła kolejowego. Dzięki niej przebudowano stacje Czechowice-Dziedzice, Zabrzeg oraz Goczałkowice-Zdrój. Wymieniono także między innymi tory oraz elementy sieci trakcyjnej. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego" podaj