Wiadomości

  • 24 marca 2021
  • wyświetleń: 6372

PG Silesia: Wszystkie siły skierowano na roboty przygotowawcze

- Wszystkie siły skierowane są obecnie w stronę robót przygotowawczych, gdyż w tej chwili jest to dla kopalni priorytet - zaznacza w rozmowie z portalem Wirtualny Nowy Przemysł Grzegorz Babij, szef Solidarności w Przedsiębiorstwie Górniczym Silesia.

Kopalnia PG Silesia, staw Kopalniok
Staw Kopalniok i kopalnia Silesia · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


- Od 31 lipca ubiegłego roku obowiązywała uchwała na podstawie której ostatnia tona węgla z Silesii miała wyjechać na powierzchnię we wrześniu 2021 roku a wszelkie inwestycje, w tym prace przygotowawcze zostały wstrzymane już w sierpniu 2020 roku - przypomina w rozmowie z portalem WNP.PL Grzegorz Babij.

- Na szczęście 25 lutego odbyło się walne zebranie udziałowców, na którym anulowano uchwałę o likwidacji kopalni a podjęto nową o działalności PG Silesia na podstawie obowiązującej koncesji. Dzięki temu możemy ponownie zacząć funkcjonować jak normalna kopalnia - dodaje szef Solidarności w Przedsiębiorstwie Górniczym Silesia.

- Udało się w miarę szybko uruchomić przodki do jednej ściany. Drugie powinny ruszyć pełną parą w najbliższych tygodniach - zaznacza Grzegorz Babij. I zwraca uwagę na fakt, że wszystkie siły skierowane są teraz w stronę robót przygotowawczych, bowiem w tej chwili jest to dla kopalni priorytet.

W rozmowie z portalem Wirtualny Nowy Przemysł przewodniczący Solidarności w czechowickim zakładzie zwrócił też uwagę na rozpoczęcie przez stronę społeczną rozmów z zarządem na temat przywrócenia zasad premiowania oraz innych dobrych rozwiązań dla załogi .

- Przypomnę, że obniżenie wynagrodzenia o 10 procent było warunkiem poprzedniego właściciela, aby kopalnia mogła funkcjonować. W przeciwnym wypadku nie rozmawialibyśmy dzisiaj o perspektywach dla Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia - zaznacza Grzegorz Babij.

mp / czecho.pl

źródło: wnp.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj