czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 marca 2021
  • wyświetleń: 3806

Strażacy z Czechowic-Dziedzic na interwencji w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

We wtorek około godziny 20.45 do Pszczyny zostały skierowane dwa zastępy straży pożarnej z JRG-2 w Bielsku-Białej (posterunek zamiejscowy Czechowice-Dziedzice). Do działań zadysponowano także druhów OSP Łąka. Wszystko z powodu nawarstwienia się interwencji na terenie pow. pszczyńskiego.

Jak nieoficjalnie udało się nam ustalić, interwencja dotyczyła otwarcia mieszkania przy ul. Sobieskiego w Pszczynie. Służby zaalarmowali sąsiedzi, którzy mieli pod opieką 70-letnią sąsiadkę z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa. Kobiecie o umówionej godzinie podstawiono zakupy pod drzwi, które nie zostały przez nią zabrane. Chora nie odpowiadała na późniejsze pukanie i głosowe wezwania sąsiadów.

Skończyło się tylko na strachu. Nie było konieczności siłowego otwarcia drzwi. Kobieta nie słyszała pukania i nawoływań sąsiadów. W działaniach poza JRG-2 Bielsko-Biała i OSP Łąka wziął udział także zastęp 551[S]25 z JRG Pszczyna. To samochód ciężki, gaśniczy przeznaczony do działań ratowniczo-gaśniczych z wbudowanym zbiornikiem wodnym o pojemności 9500 litrów.

W tym samym czasie strażacy z Pszczyny interweniowali w Studzienicach, gdzie doszło do wypadku drogowego. Piszemy o tym w artykule: [FOTO] Zderzenie dwóch pojazdów w Studzienicach na ul. Jana Pawła II. Jeśli sytuacja tego wymaga, to w działaniach ratowniczych pomagają strażacy z sąsiednich powiatów. To była jedna z takich sytuacji.

sid / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj