Wiadomości

  • 25 marca 2021
  • 28 marca 2021
  • wyświetleń: 5454

Burmistrz odpowiada ws. ścieżki wzdłuż Potoku Czechowickiego

Zapytanie w sprawie ścieżki wzdłuż Potoku Czechowickiego, a konkretnie - jej podłoża, zadała jedna z mieszkanek Czechowic-Dziedzic burmistrzowi naszego miasta. Marian Błachut wystosował odpowiedź w tej sprawie.

W ramach rewitalizacji Potoku Czechowickiego powstała również ścieżka na palach - 19.05.2020
Burmistrz odpowiada ws. ścieżki wzdłuż Potoku Czechowickiego · fot. Paweł Mizera


- Poszedłem na spacer z wnukami, dobrze że było "świeże" powietrze, ale nie wiem jak to nazwać, ani to błoto, ani maź cementowa. To jest tak po zimie, ale w lecie tumany kurzu, dzieciaki nie mogą jeździć na hulajnogach, bo rowerem jako tako (pisownia oryginalna) - napisała jedna z mieszkanek Czechowic-Dziedzic oraz dodała: "Proszę Pana, aby Pan się osobiście wybrał na ta ścieżkę i sam osądził wykonaną prace przez wykonawcę". Poniżej publikujemy odpowiedź burmistrza Czechowic-Dziedzic, Mariana Błachuta, w tej sprawie.

Szanowna Pani,

Ścieżka wiodąca wzdłuż Potoku Czechowickiego, zrealizowana w ramach większego zadania, polegającego na utworzeniu Centrum Edukacji Ekologicznej wraz z rewitalizacją potoku, wykonana została na podstawie dokumentacji projektowej i w technologii opracowanej przez projektanta wyłonionego w drodze postępowania przetargowego. Należy podkreślić, że ścieżka zaprojektowana została jako ścieżka piesza, a Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dopuszczał jej wykonanie wyłącznie w formie naturalnej nawierzchni ziemnej, z możliwością utwardzenia kamieniem, lub drewnem. Z tego powodu budowa nawierzchni ścieżki np. w formie bruku, czy nakładki asfaltowej, w ogóle nie mogła być brana pod uwagę.

Ponieważ zrealizowana inwestycja znajduje się w okresie gwarancyjnym, w związku ze stwierdzonymi podczas przeglądu lokalnymi zabłoceniami ścieżki, zobowiązaliśmy wykonawcę do ich usunięcia. Jednocześnie wystąpiliśmy do wykonawcy o zajęcie stanowiska w kwestiach dotyczących zastosowanej technologii budowy i stanu nawierzchni ścieżki. Obecnie oczekujemy na odpowiedź z jego strony.

Z poważaniem, Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.