Wiadomości

  • 27 marca 2021
  • 28 marca 2021
  • wyświetleń: 4899

Będzie ograniczenie prędkości dla rowerzystów na koronie zapory?

Już wkrótce rowerzyści nie będą mogli przekraczać prędkości 15 km/h na koronie zapory Jeziora Goczałkowickiego. Radni zasiadający w Komisji Samorządności i Bezpieczeństwa Publicznego czechowickiej Rady Miejskiej złożyli wniosek do burmistrza Czechowic-Dziedzic, aby ten skierował pismo w tej sprawie do GPW w Katowicach.

lovesilesia,goczałkowice,rower,jezioro,czechowicedziedzice,zapora,fotodnia,instagram
Będzie ograniczenie prędkości dla rowerzystów na koronie zapory?


Na posiedzeniu Komisji Samorządności i Bezpieczeństwa Publicznego, zastępca przewodniczącego komisji Jerzy Bożek zaproponował zwrócenie się do burmistrza Czechowic-Dziedzic, aby ten wystąpił z pismem do Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów w Katowicach w sprawie wprowadzenia ograniczenia ruchu rowerowego na koronie Zapory Goczałkowickiej do 15 km na godzinę poprzez wymalowanie co 15-20 metrów znaku roweru wraz napisem 15 km/h.

Jak argumentuje członek czechowickiej Rady Miejskiej, wprowadzenie takiego ograniczenia zwiększy bezpieczeństwo pieszych na koronie zapory, ponieważ obecnie rowerzyści często jeżdżą z dużą prędkością, co zagraża bezpieczeństwu innych osób korzystających z tego miejsca.

mp / czecho.pl

źródło: BIP Gminy Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.