Wiadomości

  • 24 marca 2021
  • wyświetleń: 1091

Odkurzacze Karcher - do czego można je wykorzystać? Przegląd dostępnych rozwiązań

Materiał partnera:

Rynek artykułów gospodarstwa domowego rozwija się w bardzo szybkim tempie. Producenci mają dziś do zaoferowania całą gamę produktów czyszczących, piorących i ułatwiających codzienne czynności. Podstawowym narzędziem utrzymującym porządek w domu (ale również w przestrzeniach komercyjnych) jest odkurzacz. Jednym z najpopularniejszych producentów tych urządzeń jest marka Karcher. Na jakie modele tej marki warto zwrócić uwagę?

Odkurzacze Karcher - do czego można je wykorzystać? Przegląd dostępnych rozwiązań


Najczęściej wybierany wariant - odkurzacz na suchoKarcher ma w swojej ofercie odkurzacze przeznaczone do różnych zastosowań. Popularnym i stosowanym na co dzień w wielu domach wariantem jest odkurzacz na sucho. Modele te produkowane są w różnych wielkościach - znajdziemy takie, które bez problemu zmieszczą się w niewielkiej szafce w przedpokoju, ale i takie, które sprawdzą się w dużej biurowej przestrzeni. Aby odpowiedzieć na potrzeby różnych grup klientów, Karcher produkuje odkurzacze, w których konieczna jest wymiana worków oraz takie, w których zastosowano technologię bezworkową. Zaletą tego drugiego rozwiązania jest fakt, że gromadzone w specjalnym pojemniku odpady można z łatwością wyrzucić bezpośrednio do kosza, a zabrudzony pojemnik wystarczy przepłukać letnią wodą, po czym ponownie umieścić w urządzeniu.

Cicha praca i niski pobór mocy - jakie parametry wziąć pod uwagę przed zakupem?Sprzętem do czyszczenia na sucho, na który warto zwrócić uwagę jest odkurzacz Karcher T 12/1 eco!efficiency. Jego ogromną zaletą bardzo cicha praca - w porównaniu z tradycyjnymi modelami, poziom hałasu jest niższy aż do 5 dB(A). Produkt ten sprawdzi szczególnie w miejscach, w których czyści się duże przestrzenie: w hotelach, przychodniach, szkołach, przedszkolach czy żłobkach.

Karcher T 12/1 eco!efficiency charakteryzuje się niewielkim poborem energii - zaledwie 750W. Jednocześnie osiąga niemal taką samą wydajność powierzchniową jak urządzenia o dwukrotnie większym poborze mocy.

Specjalne uchwyty wbudowane w odkurzacz umożliwiają łatwe korzystanie z elementów wymiennych, takich jak ssawki. Urządzenie można uruchamiać i wyłączać stopą, co pozwala na wygodną obsługę bez konieczności schylania się. W zestawie klient otrzyma także kabel o długości 2,5 metra, zmywalny filtr nylonowy, fizelinowy worek filtracyjny, dwie metalowe rury ssące i przełączaną ssawkę podłogową.

Odkurzacze na sucho-mokro. Idealne dla alergikówProdukowane przez firmę Karcher odkurzacze z funkcją czyszczenia na sucho-mokro będą świetnym rozwiązaniem podczas wiosennych porządków w garażu i sprawdzą się we wszystkich domach, w których mieszkają alergicy. Z powodzeniem można je także wykorzystać w małych i średnich zakładach pracy. Odkurzacz w tym wariancie pozwala na wygodne czyszczenie mokrych zabrudzeń, a także usuwanie rozlanych na podłodze płynów.

Produktem, na który warto zwrócić uwagę w kategorii sprzętów czyszczących na sucho-mokro jest odkurzacz Karcher WD 5. Nowoczesny silnik i zaprojektowana w przemyślany sposób konstrukcja sprawiają, że odkurzacz charakteryzuje się wysoką siłą ssania. Ponadto, w urządzeniu tym zastosowano innowacyjną technologię łatwego wyjmowania filtra - bez kontaktu z brudem, tzn. w taki sposób, że osoba obsługująca urządzenie nie pobrudzi sobie rąk.

Pył zbierany w filtrze nie opada na podłogę po wysunięciu kasety, co jest bardzo istotne dla wszystkich alergików. Odkurzacz Karcher WD5 posiada zaczep na zderzaku, który umożliwia szybkie i bezproblemowe odstawianie ssawki podczas przerw w odkurzaniu.

W zestawie klient otrzyma wąż ssący o długości ponad 2 m, dwie ssące rury, demontowalny uchwyt, płaski filtr falisty, ssawkę szczelinową, fizelinową torebkę filtracyjną oraz listwę odbojową.

Odkurzacze piorące. Niezastąpione dla alergikówTa grupa produktów to odkurzacze wodne i bezworkowe. Czyszczenie powierzchni przebiega w dwóch etapach: pierwszym jest namaczanie i rozdrabnianie brudu, a drugim jego zasysanie do specjalnej komory umieszczonej wewnątrz urządzenia.

Urządzeniem, na które warto zwrócić uwagę jest odkurzacz piorący Karcher SE 4001. Czyszczenie przeprowadza się tu metodą ekstrakcji, co oznacza, że na powierzchnię roboczą aplikowany jest specjalny, wysokoefektywny środek chemiczny. Model ten pozwala skutecznie czyścić wykładziny tekstylne, podłogi twarde, a także tapicerki - zarówno te meblowe, jak i samochodowe. Odkurzacz wyposażony został w funkcję WATER STOP, która wyłącza turbinę w momencie przepełnienia zbiornika z brudną wodą. Karcher SE 4001 pozwala usunąć aż do 99% roztoczy z czyszczonych powierzchni, dlatego będzie niezastąpiony dla alergików.

Odkurzacze Karcher - szerokie możliwości wyboruPoza standardowymi odkurzaczami opisanymi powyżej marka Karcher ma do zaoferowania urządzenia specjalistyczne, takie jak na przykład odkurzacze do popiołu. To profesjonalne narzędzie, które pozwala na usuwanie resztek spalania z kominka, grilla czy pieca. Ponadto, w ofercie producenta można znaleźć odkurzacze piorące, szczotkowe, pyłowe, a także modele przeznaczone do zbierania pyłów groźnych dla zdrowia. Stworzono je z myślą o usunięciu powstałych w czasie prac budowlanych pyłów niebezpiecznych klasy M oraz klasy H. Marka Karcher posiada wszystkie niezbędne atesty bezpieczeństwa konieczne przy pracy na budowie.

Odkurzacze Karcher do zadań specjalnychKarcher ma w swojej ofercie także odkurzacze do zadań specjalnych, czyli takie, które wymagają atestów bezpieczeństwa i są odporne na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne - zasady, kwasy czy wysokie temperatury. Produkty te znajdą zastosowanie na przykład w piekarniach, dzięki przystosowaniu do zbierania dużych ilości drobnego pyłu.

Przykładem urządzenia do wymagających celów jest odkurzacz specjalistyczny NT 611 Eco K. Model ten pozwala na zasysanie i przepompowywanie wody z pomieszczeń, które uległy zalaniu. Dlatego też bardzo dobrze sprawdzi się w oddziałach straży pożarnej. Ssawka tego odkurzacza charakteryzuje się bardzo dużą siłą ssącą, co pozwala na efektywne zbieranie znacznych ilości wody.

Szeroki wybór produktów myjących i czyszczących, w tym także odkurzaczy Karcher dostępne są w sklepie internetowym ASC-PRO.