Wiadomości

  • 25 marca 2021
  • 29 marca 2021
  • wyświetleń: 8287

Zabrzeg: Budimex przeprowadzi prace nocne, generujące hałas

Firma Budimex, główny wykonawca przebudowy węzła kolejowego Czechowice-Dziedzice, poinformowała o konieczności rozpoczęcia nocnych prac przy inwestycji. Będzie się to wiązało z uciążliwościami dla mieszkańców Zabrzega.

Wiadukt kolejowy nad ulicą Korfantego
Zabrzeg: Budimex przeprowadzi prace nocne, generujące hałas · fot. Rafał Rokowski


- Informujemy, iż od przyszłego tygodnia tj. od wtorku, 30 marca do czwartku, 1 kwietnia oraz od 6 do 9 kwietnia firma Budimex zmuszona jest przystąpić do realizacji robót budowalnych związanych z pogrążaniem grodzic stalowych w lokalizacji wiaduktów kolejowych nad ulicą Korfantego i ul. Sikorskiego w Zabrzegu w godzinach nocnych między godziną 22.00 a 2.30, które wiążą się z dużą emisją hałasu - poinformowała portal czecho.pl firma Budimex, główny wykonawca przebudowy węzła kolejowego Czechowice-Dziedzice.

- Wykonawca zdaje sobie sprawę, iż realizacja danego zakresu prac będzie uciążliwa dla mieszkańców Zabrzega, dlatego prosi o wyrozumiałość i cierpliwość, jednocześnie obiecując, że postara się ograniczyć do minimum dane niedogodności - dodaje spółka.

Podobne prace prowadzone będą w Goczałkowicach, o czym informuje portal pless.pl w tym artykule.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego

Od 2019 roku trwa przebudowa czechowickiego węzła kolejowego. Dzięki niej przebudowano stacje Czechowice-Dziedzice, Zabrzeg oraz Goczałkowice-Zdrój. Wymieniono także między innymi tory oraz elementy sieci trakcyjnej. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego" podaj