czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 27 marca 2021
  • wyświetleń: 1633

Narodowy Spis Powszechny: można próbnie dokonać samospisu

Główny Urząd Statystyczny udostępnił aplikację demonstracyjną, która pozwala na próbne dokonanie samospisu przez internet w zbliżającym się Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań.

Narodowy Spis Powszechny
GUS udostępnił demo formularza Narodowego Spisu Powszechnego


W tym trybie wprowadzone do aplikacji dane nie są pobierane do systemu statystyki publicznej i nie podlegają przetwarzaniu. Wszelkie dane, które wprowadzimy do aplikacji, są przechowywane tylko na czas tej konkretnej sesji. Spróbujcie wypełnić ankietę, zanim zrobicie już to "na czysto".

Dane od osób fizycznych objętych spisem powszechnym są zbierane metodą samospisu internetowego. Każdy mieszkaniec Polski - o ile w uzasadnionych przypadkach nie może dopełnić obowiązku samospisu przez internet (np. zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność, brak dostępu do sieci) - jest zobowiązany samodzielnie przeprowadzić samospis, który polega na weryfikacji, aktualizacji i uzupełnieniu danych o respondencie, zamieszczonych w formularzu spisowym.

Samospis internetowy będzie przeprowadzany w terminie od 1 kwietnia. Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.

Już teraz można sprawdzić, za pomocą wersji demonstracyjnej, jak wygląda formularz spisowy i na jakie pytania trzeba będzie udzielić odpowiedzi.

mp / czecho.pl, źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.