Wiadomości

  • 25 marca 2021
  • wyświetleń: 7679

Czechowiczanin okradał groby i dewastował miejsca pochówku

Policjanci z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach wytropili i zatrzymali 36-latka, który od kilku miesięcy okradał groby na cmentarzach powiatu bielskiego i pszczyńskiego. Łupem padały głównie mosiężne i miedziane elementy oraz zdobienia miejsc pochówku. Mężczyźnie grozi kara nawet 8 lat za kratami. Prokurator objął podejrzanego policyjnym dozorem.

Na cmentarzach kradł krzyże, wazony oraz inne elementy i zdobienia
Czechowiczanin okradał groby i dewastował miejsca pochówku · fot. KMP Bielsko-Biała


Kryminalni z Czechowic-Dziedzic trafili na trop mężczyzny, który od kilku miesięcy okradał groby na nekropoliach powiatu bielskiego i pszczyńskiego. Według informacji, jakie uzyskali, wytypowany przez nich 36-letni mieszkaniec Czechowic-Dziedzic okradał miejsca pochówku zmarłych, a jego łupem padały krzyże, wazony oraz inne elementy i zdobienia wykonane z mosiądzu, miedzi, a nawet aluminium.

- Sprawca, okradając groby, tym samym dewastował miejsca pochówków zmarłych, powodując za każdym razem straty od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Śledczy rozpoczęli jego poszukiwania i w poniedziałek zatrzymali zaskoczonego mężczyznę. Policyjne dochodzenie wykazało, że miał "na koncie" ponad dwadzieścia takich przestępstw, które popełnił w nekropoliach; Czechowic-Dziedzic, Pszczyny, Bestwiny, Ligoty i Bronowa - informuje asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 36-latek został doprowadzony do pszczyńskiej prokuratury, gdzie usłyszał 21 zarzutów ograbienia miejsc pochówku zmarłych. Prokurator objął podejrzanego policyjnym dozorem. Ponieważ czechowiczanin był w przeszłości karany za podobne przestępstwa, jako recydywista, musi liczyć się z surowszym potraktowaniem go przez sąd, który niebawem zadecyduje o jego dalszym losie. Grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.