Wiadomości

  • 29 marca 2021
  • wyświetleń: 4544

Spożywali alkohol i nie mieli maseczek, otrzymali mandat od SM

Dwie interwencje związane ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych wykonali w ostatnich dniach funkcjonariusze czechowickiej straży miejskiej. Dodatkowo osoby, co do których prowadzono interwencje, nie dostosowywały się do nakazu zasłaniania ust i nosa maseczką.

straż miejska, radiowóz,
Spożywali alkohol i nie mieli maseczek, otrzymali mandat od SM · fot. Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach


Do pierwszej z interwencji doszło w miniony piątek, 26 marca około godziny 10.40. - Strażnicy miejscy podjęli interwencję na ulicy Ks. Barabasza w Czechowicach-Dziedzicach wobec dwóch mężczyzn spożywających alkohol na ławce. Sprawcy spożywali alkohol w postaci wódki. Jeden z nich, 57-letni mężczyzna, nie stosował się do zaleceń sanitarnych tzn. nie miał zasłoniętych ust i nosa, jak również nie chciał się wylegitymować (podać swoich danych). Mężczyzna był wulgarny wobec patrolu. Nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy. Na miejsce wezwano wsparcie drugiego patrolu - informuje straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach.

Wobec mężczyzny użyto środków przymusu bezpośredniego. 57-latek, z uwagi na swoje zachowanie, został przewieziony do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej celem wytrzeźwienia. Dane potwierdziła żona mężczyzny, która zjawiła się na miejscu. Jeden z mężczyzn został ukarany mandatem karnym, a wobec agresora będą prowadzone dalsze czynności.

W podobnej sprawie funkcjonariusze czechowickiej straży miejskiej interweniowali w niedzielę, 28 marca około godziny 17.00. - Strażnicy miejscy patrolując plac targowy w Czechowicach-Dziedzicach zauważyli mężczyznę, koło którego leżał otwarty alkohol w postaci piwa. Mężczyzna ten również nie stosował się do nakazu zasłaniania ust i nosa. Gdy strażnicy zapytali dlaczego nie korzysta z maseczki tłumaczył, że posiada zaświadczenie lekarskie. Gdy funkcjonariusze poprosili o okazanie dokumentu, mężczyzna wyciągnął część dokumentu przypominającego receptę lecz nie widniały na nim żadne dane osobowe a z treści nic nie można było odczytać - relacjonuje czechowicka SM.

Strażnicy przekazali mężczyźnie maseczkę, aby zasłonił usta i nos lecz ten stanowczo odmówił twierdząc, że nie będzie nic zakładał. Również mężczyzna nie przyznał się, że otwarte piwo należy do niego. Strażnicy poinformowali mężczyznę o sporządzeniu wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego w Pszczynie za wykroczenie z artykułu 116 paragraf 1a kodeksu wykroczeń tj. "Kto nie przestrzega zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków określonych w przepisach o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, podlega karze grzywny albo karze nagany".

mp / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj