Wiadomości

  • 29 marca 2021
  • wyświetleń: 2180

Rolety i żaluzje Kraków

Materiał partnera:

Choć mogłoby się wydawać, że dekoracja okna jest sprawą dość oczywistą, to właśnie od niej zależy komfort mieszkania czy pracy i oczywiście wygląd wnętrza. Popularne rolety czy żaluzje dość mocno zdominowały aranżację i bardzo często stają się jedyną ozdobą okna lub też świetnie uzupełniają tradycyjne firany i zasłony. Z zasady przecież to dodatek, który łączy funkcję praktyczną i estetyczną, więc i klienci, i projektanci stale szukają nowych rozwiązań i innowacyjnych materiałów, by całość prezentowała się doskonale. Stąd poza minimalistycznymi dekoracjami tak duża popularność żaluzji weneckich, produktów z drewna czy ze skóry, a także różnego rodzaju rolet. Kraków to idealne miasto, by poszukać rozwiązań szytych po prostu na miarę.

Jakie rolety i żaluzje wybrać?Przy wyborze rolet trzeba brać pod uwagę wiele różnych czynników. Z jednej strony chcemy, by nam się podobały, a z drugiej, by spełniały swoją funkcję - czyli przede wszystkim chroniły przed intensywnymi promieniami słonecznymi oraz spojrzeniami innych. Warto więc wziąć pod uwagę lokalizację okna, jego kształt, poziom nasłonecznienia oraz nasze preferencje. Z pewnością modele zaciemniające będą wybierać chętniej osoby mieszkające na parterze i ci, którzy lubią nieco pospać. Tkaniny transparentne będą natomiast dawać rozproszone światło, a tym samym wprowadzą bardzo interesujący klimat do pokoju. Popularnością cieszą się także rolety dzień noc https://www.roltis.pl/katalog/rolety-dzien-noc, które pozwalają dość elastycznie regulować ilość światła, jakie wpada do wnętrza, a stylowe paski są rewelacyjną ozdobą. W szeregu różnych propozycji oczywiście można się nieco pogubić i dlatego czasem warto skorzystać z rad specjalistów, którzy pomogą wybrać odpowiednie rolety czy żaluzje. Kraków na swoim terenie ma firmę, która od lat wyznacza standardy w branży - Roltis inwestuje nie tylko w nowoczesne technologie, ale również w kadry i to na doświadczeniu oraz zaangażowaniu pracowników opiera swoją działalność. Proponowane rozwiązania wynikają z wnikliwego słuchania potrzeb klientów indywidualnych i biznesowych oraz z obserwacji najnowszych trendów. Dlatego właśnie w Roltis można znaleźć to, czego się szuka - nawet propozycje na niestandardowe okna.

Źródło: pixabay.com


Od montażu rolet do efektuSama konstrukcja rolety czy żaluzji w pewien sposób wymusza sposób montażu, więc nie każde rozwiązanie będzie idealne do każdego wnętrza i każdego okna. Na przykład modele wolno wiszące częściej będą montowane na nadprożu nad wnęką okienną. Mini rolety natomiast bywają zawieszane na pojedynczym skrzydle, więc nawet nie wymagają ingerencji w ramę okienną, co z pewnością jest dla wielu osób ważnym argumentem. Chętniej jednak klienci decydują się na montaż rolet w prowadnicach. Taką instalację najlepiej zlecić specjalistom z firmy Roltis. Wówczas mamy pewność, że wszystkie mechanizmy będą działać bez zarzutu. To szczególnie istotne, gdy decydujemy się na rolety zewnętrzne https://www.roltis.pl/katalog/rolety-zewnetrzne. Charakterystyczna dla punktów handlowych i usługowych konstrukcja coraz częściej pojawia się w domach i mieszkaniach. Oczywiście ma ona za zadanie zabezpieczyć mienie przed włamaniem, ale poza tym rewelacyjnie chroni przed uporczywym hałasem i pomaga zachować odpowiednią termoregulację we wnętrzach. Ze względu na automatykę oraz samą konstrukcję rolet wymagają one profesjonalnego montażu.

Źródło: pixabay.com


Żaluzje dopasowane do potrzebKlienci chętnie inwestują w doskonałej jakości rolety w Krakowie. Przykładają uwagę do tkanin, mechanizmów, a także samego montażu, ponieważ wiąże się on z ingerencją w strukturę okna, więc zakładamy, że nie mocujemy ozdoby na krótki czas. I dlatego właśnie warto korzystać z oferty profesjonalistów w dziedzinie. Drugim aspektem jest także estetyka dekoracji. Rolety świetnie mogą zaciemnić i rozjaśnić wnętrze. Wprowadzają minimalistyczny styl lub też sięgają po klimaty vintage czy rustykalne. Ciekawą propozycją są także żaluzje z drewna, skóry lub bambusa, które świetnie podkreślą kolonialny look i będą idealne do biura lub też stylowego salonu. Możliwości jest bardzo dużo, więc można przebierać w różnych materiałach i pomysłach. I dlatego klienci bardzo uważnie dobierają rozwiązanie do swoich wnętrz, które przecież nie muszą być monotematyczne. Dużą popularnością cieszą się dziewczęce plisy. Poza tym że rewelacyjnie wyglądają na oknie, to dają także duże możliwości poprzez regulacje zarówno od dołu, jak i od góry. W efekcie można zaciemnić tylko określoną część okna, co daje poczucie intymności, a z drugiej strony pozwala wpuścić do wnętrz światło. Specjalną odmianą są także moskitiery. To ochrona przed insektami, która sprawdza się w sezonie letnim. Świetnie przylega do skrzydła okna, a z drugiej strony nie zaburza jego funkcjonowania. Sprawia, że do wnętrza wpada świeże powietrze i nic więcej.

Źródło: pixabay.com


Źródło: pixabay.com


Modne roletyWarto podążać za trendami. Fantastycznie prezentują się we wnętrzach panele, verticale czy plisy, ale również stylizowane rolety rzymskie, które są inspirowane misternymi upięciami zasłon i oczywiście największe wrażenie robią wówczas, gdy są zsunięte. Niezmiennie w modzie są również klasyczne rolety i tanie żaluzje. Daje to szereg różnych możliwości, więc i tkaniny rozjaśniające, i te zaciemniające w szeregu różnych kolorów oraz wzorów są w zasięgu ręki. Poza tym oczywiście specjalnych kolekcji wymagają okna połaciowe i te o nieregularnych kształtach. Takie dodatki powstają na zamówienie i są idealnie dopasowane do konstrukcji. Tu nie ma rzeczy niemożliwych, a różnego rodzaju rozwiązania sprawdzają się w codziennym życiu. I oczywiście w pracy. Stylowe rolety w różnym wydaniu pojawiają się wszędzie tam, gdzie słońce może przeszkadzać lub też chcemy się nieco odgrodzić od reszty świata. Niekoniecznie musi nam zależeć, by ktoś podglądał, jak mieszkamy, żyjemy, pracujemy. Taki komfort jest równie ważny jak delikatny chłód latem czy też cieplejsze mieszkanie zimą. A takie właśnie efekty dają dekoracje okna idealnie dopasowane do konkretnych potrzeb. Wybierz tanie rolety w Krakowie i mieszkaj jak lubisz.

Źródło: pixabay.com