czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 31 marca 2021
  • wczoraj, 17:23
  • wyświetleń: 13528

[FOTO] Za nami czechowicka edycja Biegu Tropem Wilczym

W minioną niedzielę, 19 września w Czechowicach - Dziedzicach odbyła się czechowicka edycja Biegu Tropem Wilczym. Był to największy bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych w Polsce.

Za nami czechowicka edycja Biegu Tropem Wilczym
Za nami czechowicka edycja Biegu Tropem Wilczym · fot. Powiat bielski


Podczas wydarzenia jego uczestnicy, w tym dzieci i młodzież, przebiegli kilkukilometrową trasę, a na mecie na każdego z nich czekały medale pamiątkowe i żołnierska grochówka. Nie zabrakło również pieśni patriotycznych oraz lekcji historii.

Za nami czechowicka edycja Biegu Tropem Wilczym · fot. Powiat bielski


Głównym celem biegu było oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944 -1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Bieg odbył się na dystansie 1963 metrów trasą asfaltową. Długość na dystansie 1963 m wskazywała na rok, w którym w walce zginął ostatni Żołnierz Wyklęty Józef Franczak ps. "Lalek".

Złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą 100-lecie niepodległości - 19.09.2021 · fot. Nadesłane przez czytelnika / Mariusz


Start biegu znajdował się przy Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach, ul. Romualda Traugutta 11, następnie trasa biegu wiodła ulicami: Romualda Traugutta, Towarową i Kolejową, gdzie pod Tablicą upamiętniającą 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości znajdującą się na ścianie Dworca PKP, zostały złożone kwiaty. Następnie bieg odbywał się dalej ul. Kolejową, ul. Marii Konopnickiej, ul. Józefa Piłsudskiego do Ronda Solidarności, dalej ul. Juliusza Słowackiego, następnie ul. Romualda Traugutta, do mety, która znajdowała się przy ZSTiL.

Już wkrótce na naszym portalu pełna galeria zdjęć z niedzielnego wydarzenia.

mp / czecho.pl, źródło: Powiat Bielski, materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.