Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 sierpnia 2007
  • wyświetleń: 1637

Weekend pełen pijanych kierowców

Tylko w ciągu 24 godzin, poczynając od piątku od godziny 6.00, śląscy policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy po drogach naszego województwa 132 pijanych kierujących pojazdami . Wśród nich aż 100 osób prowadziło pojazdy, mając w wydychanym powietrzu ponad 0,5 promila alkoholu ( co stanowi przestępstwo). Wśród zatrzymanych aż 92 osoby zdecydowało się na jazdę "na podwójnym gazie" na rowerze.

Działania kontrolne "Trzeźwość", wynikają z Krajowego Programu Poprawy Bezpieczeństwa w ruchu drogowym "GAMBIT", rekomendacji Komisji Europejskiej oraz Programu działania na rok 2007 Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego "TISPOL". Ich celem strategicznym jest zmniejszenie liczby osób zabitych w wypadkach drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących, znajdujacych się pod wpływem alkoholu i narkotyków.

W pierwszym półroczu 2007 roku na drogach województwa śląskiego zatrzymano 5.971 kierujących pod wpływem alkoholu. W porównaniu z tym samym okresem roku 2006 nastąpił spadek o 802 ujawnione tego rodzaju przypadki. Jednocześnie w roku 2007 nastąpił spadek wypadków drogowych spowodowanych przez pijanych kierowców (11 mniej niż w 2006). Nie mniej jednak skala zagrożenia ze strony takich nieodpowiedzialnych osób jest ciągle wysoka.

KWP w Katowicach

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.