czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 30 marca 2021
  • wyświetleń: 411

Kryptowaluty - żeby nie stracić majątku

Materiał partnera:

Kryptowaluty kuszą swoim niemal stałym wzrostem. Wielu inwestorów uważa je za bezpieczną przystań dla swoich pieniędzy w przypadku spadku wartości innych inwestycji. Żeby jednak zacząć zarabiać na wirtualnych walutach, warto nabrać trochę doświadczenia w bezpieczny sposób. Kursy kryptowalut potrafią zmieniać się z minuty na minutę!

Nadal na szczyciePierwszą kryptowalutą, jaką ujrzał świat, jest Bitcoin. Z początku wiele osób uznało go jako zwykłą ciekawostkę i założyło, że z czasem umrze śmiercią naturalną. Niektórzy, widząc jego śmiesznie niską cenę, postanowili nabyć go za nieduże kwoty. Wiele z tych osób zapomniało na lata o swoim zakupie, a kiedy media przypomniały im o istnieniu Bitcoina, okazało się, że są zdecydowanie bogatsi, o ile nie bogaci. Do dziś waluta ma najwyższą wartość ze wszystkich swoich wirtualnych kuzynów i z roku na rok rośnie jej moc nabywcza. W tej chwili jest to najbardziej popularna kryptowaluta na świecie. Kolejne według popularności to: Ethereum (technicznie rzecz biorąc młodszy brat Bitcoina), Ripple XRP, Litecoin, NEO oraz IOTA. Na stronie https://e-kursy-walut.pl/ranking-walut/ dostępny jest ranking najpopularniejszych kryptowalut.

Skomplikowana teoriaKrytowaluty to nic innego niż rozproszony system księgowy oparty o kryptografię. Użytkownicy cenią je za to, że są niezależne od wpływów banków centralnych, a co za tym idzie, wydarzenia na politycznej arenie międzynarodowej nie mają na nie większego wpływu, a jeśli już, to podnoszą ich wartość. W przypadku, gdy tradycyjne waluty tracą z jakiegoś powodu, inwestorzy często wybierają zakup stosunkowo statycznych walut cyfrowych. Każdy użytkownik zakłada portfel, czyli węzeł, do którego tylko on posiada klucz (tzw. klucz prywatny). Transakcje wykonuje się poprzez nadanie w odpowiednim programie polecenia i przekazania klucza publicznego osobie, która ma otrzymać "przelew". Cały proces wysyłany jest przez systemy wielu użytkowników, dzięki czemu nie da się oszukać tego procesu. Olbrzymią zaletą jest duże zróżnicowanie sposobów przechowywania kryptowalut. Mogą one zostać zapisane w postaci kodu na kartce papieru i czekać, aż kursy kryptowalut będą bardziej sprzyjające i wtedy zostać dodane do giełdy na czas wykonania transakcji.

Trening czyni mistrzaIstnieje wiele sposobów treningu przed zainwestowaniem prawdziwych pieniędzy. Można to zrobić na kilka sposobów. Dobrą metodą na poznanie technik inwestycji są filmy instruktażowe przedstawione przez osoby znane w branży. Na równi z wideo są poradniki, które niejednokrotnie potrafią opisać dokładnie, jakim zachowaniem powinien, a jakimi nie powinien cechować się początkujący inwestor. Dla osób, które nie chcą zakładać kont i trudzić się z potwierdzaniem tożsamości na giełdzie kryptowalut, dobrym sposobem będzie ten, który był używany przez wiele osób w przypadku tradycyjnej giełdy - założenie w zeszycie puli początkowej i w oparciu o zmiany w notowaniach dokonywanie fikcyjnych zakupów i sprzedaży. W ten sposób można bezkosztowo sprawdzić swoje umiejętności.

Warto wiedziećOlbrzymia i stale rosnąca popularność kryptowalut jest potwierdzana między innymi tym, że ciągle interesują się nimi największe gwiazdy i celebryci.

Na początku lutego 2021 roku niemałe zamieszanie wywołał kontrowersyjny miliarder i geniusz Elon Musk, który kupił dużą ilość Bitcoinów. Poruszenie wywołane zostało między innymi dlatego, że kupno tak dużej liczby tej waluty znacznie podniosło jej wartość, co pozwoliło wielu osobom zarobić na inwestycji w kryptowaluty.

Swoje zainteresowanie kryptowalutami wykazuje również znany raper i producent muzyczny Akon, który postanowił wybudować w Senegalu kryptowalutowe miasto. W akcji tej chodzi nie tylko o popularyzację wirtualnych walut, ale przede wszystkim pomoc mieszkańcom i stworzenie dla nich drogi dla zbudowania dużo lepszej przyszłości.

Świat walut wirtualnych to także miejsc,e w którym pojawia się bardzo dużo plotek. Dla przykładu, twórca Etheru miał możliwość przeczytania o własnej śmierci. Nie wiadomo, czy była to pomyłka, czy też celowe posunięcie ze strony konkurencji, faktem jest jednak, że po tym, jak informacja obiegła świat, jego twór stracił sporo na wartości.


Stale w cenieNiezależnie, czy ma się w zamiarze zdobycie małej fortuny, czy też zabezpieczenie własnych funduszy na podobieństwo lokaty, kursy kryptowalut bywają raczej statyczne, więc dają możliwość bezpiecznego utrzymywania wzrostu majątku, które pozwoli co najmniej nie stracić na stale postępującej inflacji. Bitcoin jest najlepszym tego przykładem. Kiedy jedna osoba nabyła ogromną jego ilość, wtedy wszyscy pozostali posiadacze również bardzo dużo zyskali.