Wiadomości

  • 1 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 5807

Na miejscu pomnika powstanie... budka z pierogami ruskimi!

Prima aprilis:

Sytuacja z przeniesieniem "pomnika braterstwa broni" z jego obecnej lokalizacji przy Rondzie Solidarności zmienia się jak w kalejdoskopie. Nie brakuje również pomysłów, co ma powstać na miejscu po postumencie. Wśród nich jest m.in. stworzenie parkingu czy też skweru. Teraz dowiadujemy się, że jeden z czechowickich przedsiębiorców planuje wybudować tam... budkę z pierogami ruskimi!

"Pomnik braterstwa broni" w Czechowicach-Dziedzicach - 22.03.2021
"Pomnik braterstwa broni" w Czechowicach-Dziedzicach - 22.03.2021 · fot. czecho.pl


Przypomnijmy, w minionym tygodniu informowaliśmy Was, że "pomnik braterstwa broni" ma zostać przeniesiony z centrum Czechowic-Dziedzic na teren oczyszczalni ścieków PWiK. Okazało się, że tak się nie stanie - cała operacja została przełożona na inny termin, najprawdopodobniej po świętach Wielkanocy. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

Wraz z poinformowaniem o planowanym przeniesieniu "pomnika braterstwa broni" na nową lokalizację, rozgorzała dyskusja, co mogłoby powstać przy Rondzie Solidarności, w miejscu po postumencie. Wśród pomysłów jest stworzenie tam parkingu - na brak wystarczającej liczby miejsc parkingowych zwrócił uwagę radny Mariusz Sekta podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej - oraz teren zielony - ku temu rozwiązaniu skłania się Urząd Miejski, o czym poinformował burmistrz Czechowic-Dziedzic, Marian Błachut.

Kolejny, dość nietypowy pomysł na zagospodarowanie terenu po pomniku ma jeden z czechowickich przedsiębiorców. Restaurator planuje wybudować tam... budkę z pierogami ruskimi! Jej otwarcie odbyłoby się 4 czerwca, czyli w rocznicę wolnych wyborów z 1989 roku. W dzień otwarcia rozdanych zostałoby 45 darmowych porcji tego znanego dania.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.