czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 1672

"Zbiórka dla Nadziei". Ludzie dobrej woli po raz kolejny nie zawiedli

"Choć za oknem śnieg, my z Nadzieją czekamy na wiosnę!" - takie hasło przyświecało zakończonej kilka dni temu akcji społecznej. Wiosna już do nas zawitała, nie zawiedli też ludzie o dobrych sercach.

Reklama

"Zbiórka dla Nadziei". Ludzie dobrej woli po raz kolejny nie zawiedli · fot. Polska 2050 - Podbeskidzie


21 marca zakończyła się wiosenna "Zbiórka dla Nadziei". Nadzieja to działająca w Bielsku-Białej Fundacja Zapobiegania i Resocjalizacji Uzależnień. Czechowiccy wolontariusze Stowarzyszenia Polska 2050 wsparli prowadzoną przez fundację Regionalną Placówkę Opiekuńczo - Terapeutyczną "Dom z Nadzieją".

"Dom z Nadzieją" to miejsce, którego młodzi podopieczni przeżywają w nim swoje codzienne radości i troski, otrzymują wsparcie i opiekę. Zamieszkują go dzieci i młodzież w wieku od 12 do 20 roku życia. Stowarzyszenie Polska 2050 dokłada swoją cegiełkę, by ten dom był dla nich dobrym miejscem.

Dzięki zbiórce darów udało się doposażyć dom w lampki biurkowe do nauki i pracy dla jedenaściorga dzieci. W domu znajduje się pokój terapeutyczny. Odbywają się w nim zajęcia dogoterapii, fizjoterapii, zajęcia filmowe oraz zajęcia terapii grupowej. Brakowało w nim dywanu, który również udało się pozyskać. Prócz tego zebraliśmy kilkanaście kompletów pościeli, prześcieradeł, środki czystości ( płyny do mycia podłóg, okien, naczyń) oraz kosmetyki. Udało się też zgromadzić gry dla młodszych dzieci.

W akcji wzięło udział wielu anonimowych darczyńców z Czechowic-Dziedzic, Pszczyny, Bielska-Białej oraz Żywca, a także Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej im. Józefa Tischnera w Ligocie. Stowarzyszenie Polska 2050 oraz podopieczni Domu z Nadzieją pragną przekazać gorące podziekowania wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli naszą zbiórkę.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.