czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2220

Zawsze pamiętamy! - uczniowie ZS "SILESIA" w Czechowicach-Dz.

Artykuł sponsorowany:

Młodzież z Zespołu Szkół "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach działa aktywnie i pomimo pandemii potrafi zorganizować się zdalnie.

Jak już wspominaliśmy w naszym poprzednim artykule (link), nadszedł czas na kolejne pomysły przygotowane przez wolontariuszy Zespołu Szkół "Silesia".

Święta Wielkanocne to impuls, aby działać i pamiętać o innych. Uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu przy wsparciu osób chętnych do pomocy, zorganizowali akcję świąteczną "Mimo wszystko Razem". Młodzież technikum reklamy włączyła się kolejny raz w projektowanie kartek świątecznych dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej "Zatoka", organizację zbiórki słodyczy oraz przygotowanie świątecznych niespodzianek.

Zespół Szkół "Silesia"


Uczniowie szczególnie chcieli przekazać seniorom z czechowickiego DPS-u "Złota Jesień", że o nich pamiętają! Co roku wolontariusze wraz z opiekunami koła odwiedzali podopiecznych z różnymi aktywnościami (koncertami Big Bandu Zespołu Szkół "Silesia", warsztatami artystycznymi organizowanymi przez uczniów technikum reklamy czy profesjonalną sesją fotograficzną naszych uczniów technikum fotografii i multimediów). Nie mogło zabraknąć działań wolontariatu i w tym roku. Dlatego młodzież przekazała świąteczne życzenia na zaprojektowanych przez siebie kartkach oraz zrobiła stroik na wielkanocny stół, wyrażając pamięć i szacunek.

"Życzymy dużo zdrowia oraz niegasnącej wiary, nadziei i miłości" - uczniowie Zespołu Szkół "Silesia".

Zespół Szkół "Silesia" Technikum nr 2


ul. Romualda Traugutta 11
43-502 Czechowice-Dziedzice