czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 3692

[WIDEO] Coraz bliżej powstania azylu dla bezdomnych zwierząt

Zbliża się budowa azylu dla bezdomnych zwierząt w Czechowicach-Dziedzicach. Wczoraj Anna Sztender, prezes fundacji "Mam kota na punkcie psa" oraz Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic wraz z urzędnikami Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa odbyli spotkanie w miejscu, gdzie powstać ma placówka.

Reklama

pies, bezdomny, wierzę, zwierzęta
Coraz bliżej powstania azylu dla bezdomnych zwierząt · fot. Mam kota na punkcie psa


- Teren jest obecnie trochę zaniedbany, ale to bardziej kwestia uporządkowania i posprzątania. Jest tutaj wiele drzew, w tym starych. Teren jest trochę nierówny, kaskadowy ale w naszej ocenie przez to ciekawie urozmaicony. Budynek wymaga remontu, ale przez to, iż był tutaj kiedyś magazyn zboża posiada duże pomieszczenia i jest 3-piętrowy. W naszej ocenie to miejsce może świetnie harmonizować się z ideą dla której zostanie po latach powołany do życia - mówi Anna Sztender, prezes fundacji "Mam kota na punkcie psa".

Loading...


- Opieka nad bezdomnymi zwierzętami jest zadaniem własnym gminy. Nie wynika z prywatnego zamiłowania do zwierząt urzędników - dodaje prezes. Miejsce to ma powstać, aby zmniejszyć koszty dotychczasowego utrzymywania zwierząt w Schronisku Reksio w Bielsko-Białej. Ponadto ma zapewnić bezdomnym zwierzętom z naszej gminy optymalne warunki do czasu ich odebrania czy adopcji.

Wraz ze stworzeniem azylu planuje się również stworzenie wolontariatu z mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice, którzy chętnie pomogą zwierzętom w warunkach, gdzie zarówno zwierzęta jak i oni sami będą czuć się komfortowo. - Sam azyl ma służyć także innym celom, również związanymi ze zwierzętami ale na razie tylko o tym delikatnie wspominamy - podsumowuje Anna Sztender.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.