czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 kwietnia 2021
  • 6 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 6044

Nowe Solarisy PKM jako pierwsze w Polsce z innowacyjnym rozwiązaniem

Firma Solaris Bus & Coach ma czas do końca sierpnia 2022 roku na dostarczenie do PKM Czechowice-Dziedzice dwóch fabrycznie nowych, przegubowych autobusów elektrycznych. Producent poinformował, że pojazdy dla czechowickiego przewoźnika, jako pierwsze w Polsce, będą wyposażone w rozwiązanie MirrorEye.

Reklama

solaris, elektryczny, autobus
Nowe Solarisy PKM jako pierwsze w Polsce z innowacyjnym rozwiązaniem · fot. Materiały promocyjne firmy Solaris


Na czym polega rozwiązanie MirrorEye? W autobusach, w których stosuje się ten system, zamiast lusterek montuje się kamery. Pojazdy dla PKM Czechowice-Dziedzice będą pierwszymi w Polsce, w których zastosuje się to rozwiązanie.

Ponadto w nowych Solarisach Urbino 18 IV zostanie zastosowana oś elektryczna z dwoma zintegrowanymi silnikami. Nowoczesne e-busy będą zasilane bateriami High Energy, zapewniającymi duży zasięg na pojedynczym ładowaniu. Solaris dostarczy do klienta również dwie ładowarki zajezdniowe i jedną pantografową, zbudowaną na pętli autobusowej. Autobusy zostaną skierowane do obsługi ruchu pasażerskiego na trasie Czechowice Dziedzice - Bielsko Biała - na popularnej linii VII. Zgodnie z umową zamówienie zostanie zrealizowane w terminie do końca sierpnia 2022 roku.

Współpraca PKM Czechowice-Dziedzice z Solarisem rozpoczęła się w pierwszych latach powstania zakładu, w 1999 roku. Miasto zakupiło dotychczas 21 Solarisów, jednak najnowsze zamówienie jest pierwszym na pojazdy z zeroemisyjnym, przyjaznym dla mieszkańców oraz otoczenia napędem elektrycznym.

mp / czecho.pl

źródło: transport-publiczny.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.