czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 31 marca 2003
  • wyświetleń: 871

Ambasador RPA w Czechowicach

Ambasador Republiki Południowej Afryki w Polsce - pani Sikose Mji gościła w sobotę w Czechowicach-Dziedzicach! Pani ambasador przyjechała na zaproszenie związkowców z tamtejszej kopalni "Silesia". Kopalniane związki, jak już Was informowaliśmy, chcą sprywatyzowania "Silesii". Ich zdaniem, jedynym ratunkiem dla zagrożonej likwidacją kopalni jest wdrożenie nowoczesnych technologii i produkcja z czechowickiego węgla ekoantracytu. Produkcja ekoantracytu gwarantowałaby zyski, a przede wszystkim utrzymanie, a być może nawet zwiększenie, zatrudnienia na "Silesii". Zainwestować w czechowicką kopalnię chce, dysponująca funduszami rządu Republiki Południowej Afryki, firma "Ekopal". Potwierdziła to w sobotę w Czechowicach ambasador RPA w Polsce.

Zdaniem pani ambasador, gdyby projekt przygotowany przez południowowafrykańskich przedsiębiorców, a popierany przez czechowickich związkowców, został wdrożony w życie wygraliby wszyscy: inwestorzy, pracownicy "Silesii" i mieszkańcy Czechowic. Na przeszkodzie stoi jednak polska biurokracja - twierdzi pani Sikose Mji.

Jeszcze w tym tygodniu do Czechowic przyjedzie prezes "Ekopalu" David Hume. Dla przyszłości "Silesii" najważniejsze jednak jest to, jakie stanowisko w sprawie prywatyzacji kopalni zajmie ministerstwo gospodarki.


Iza / Mega FM

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.