czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2021
  • 7 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2715

Pszczyna: trzy córki walczą o życie mamy, cierpiącej na raka

Beata Grodoń - 60-letnia mieszkanka Pszczyny walczy z nowotworem złośliwym płuca z przerzutami do mózgu. To już 4 stopień zaawansowania choroby. Potrzebne jest podanie nierefundowanego leku, by ocalić jej życie. O mamę walczą trzy córki, które potrzebują wsparcia.

Reklama

Beata Gordoń
Beata Grodoń · fot. archiwum prywatne


- W grudniu 2020 roku, całkiem przypadkiem, u naszej mamy Beaty zdiagnozowano raka. Najpierw zostały znalezione trzy guzy w mózgu, zaraz potem odkryto źródło - rak płuca. Wystąpił przerzut odległy do mózgu - mówią córki pani Beaty: Asia, Martyna i Justyna.

- Pomimo fatalnej diagnozy trafiliśmy na cudownych lekarzy, którzy ze wszystkich sił walczyli o to, by dać mamie szansę na dłuższe życie - dodają.

To już 4 stopień zaawansowania choroby. Standardowym leczeniem czwartego stopnia jest leczenie paliatywne, jedynie podtrzymujące życie. Przez to, że pani Beata nie miała żadnych objawów choroby, była w dobrej kondycji fizycznej oraz miała bardzo dobre wyniki krwi, lekarze postanowili wyjść poza schemat i zawalczyć. Podjęto leczenie, które stosuje się w 3. stopniu zaawansowania choroby.

Najpierw zostały usunięte 3 guzy w mózgu, następnie pani Beata została poddana bardzo intensywnej jednoczesnej radiochemioterapii, które przyniosły dobre efekty. Kolejnym krokiem powinno być zastosowanie immunoterapii. W styczniu 2021 roku potrzebny lek został wpisany na listę leków refundowanych. Niestety, jest on refundowany do 3 stopnia zaawansowania. Czas stosowania immunoterapii to okres 12 miesięcy.

- Gdyby nie przerzut odległy, całe leczenie odbywałoby się w ramach NFZ. Niestety nie udało się pozyskać refundacji i dalszą terapię musimy kontynuować prywatnie. Sami nie jesteśmy w stanie pokryć tak ogromnej kwoty za leczenie, dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc - tłumaczą Asia, Martyna i Justyna.

Zbiórka na portalu siepomaga.pl rozpoczęła się 25 marca. Potrzeba jeszcze ponad 200 tysięcy złotych.nr konta Beata Grodoń

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.