czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2903

Wielkanocne mazurki dla bezdomnych od wolontariuszy Hołowni

Wolontariusze oraz członkowie Stowarzyszenia Polska 2050 z Czechowic-Dziedzic przeprowadzili kolejną akcję charytatywną. Tym razem chodziło o obdarowanie osób w kryzysie bezdomności ciastami na święta wielkanocne w ramach ogólnopolskiej akcji "2050 Mazurków".

Reklama

2050 Mazurków - akcja czechowickich wolontariuszy Hołowni · fot. Stowarzyszenie Polska 2050 Czechowice-Dziedzice


Lokalni działacze ruchu Szymona Hołowni własnoręcznie upiekli kilkanaście ciast różnego rodzaju, babki, mazurki i serniki, które następnie zostały przekazane do noclegowni prowadzonej przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach. Do akcji dołączyła się również jedna z piekarni z terenu gminy, która ofiarowała kolejnych kilka ciast.

Takie charytatywne działania są dla wolontariuszy Polski 2050 ważnym elementem działań społecznych, a w tych niełatwych epidemicznych czasach dają im dużo zwykłej, ludzkiej satysfakcji i radości z pomagania innym. Społecznicy wiele pozytywnej energii otrzymali również w momencie przekazywania darów. Aadministracja noclegowni oraz jej lokatorzy z wdzięcznością odebrali wypieki.

- Mamy nadzieję, że mimo trudnej sytuacji osób korzystających z noclegowni, nasze działanie przynajmniej na chwilę przybliżyło im radość świąt wielkanocnych. Oby chwila spędzona przy wielkanocnym mazurku, pozwoliła im choćby na moment zapomnieć o trudach rzeczywistości - mówili wolontariusze.

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.