Wiadomości

  • 6 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 6023

Mandaty za spożywanie alkoholu i... oddawanie moczu

W minioną sobotę, 3 kwietnia czechowiccy strażnicy miejscy interweniowali na dworcu autobusowym wobec dwóch mężczyzn, którzy pili alkohol w miejscu publicznym. Ponadto jeden z nich oddawał mocz na wiatę przystankową. Za te wykroczenia mężczyźni otrzymali mandaty karne.

Czechowicka straż miejska wzbogaciła się o nowy samochód - 07.07.2020
Spożywali alkohol, jeden z nich oddał mocz w miejscu publicznym · fot. Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach


Do interwencji funkcjonariuszy straży miejskiej z Czechowic-Dziedzic doszło w minioną sobotę przed godziną 8.00. Chwilę wcześniej miejski monitoring zarejestrował, jak dwóch mężczyzn spożywa alkohol w miejscu publicznym, a jeden z nich - mieszkaniec Kaniowa - oddaje mocz na wiatę przystankową.

- 42-latek tłumaczył funkcjonariuszom, że czeka na autobus, gdyż wraca z zakupów świątecznych i nie mógł już wytrzymać. Rzeczywiście, mężczyzna miał wokół siebie 11 reklamówek z zakupami m. in. wypełnione alkoholem oraz słodyczami - relacjonuje czechowicka straż miejska.

Strażnicy postanowili ukarać sprawców wykroczenia mandatami karnymi. Mieszkaniec Kaniowa otrzymał 600 złotowy mandat za wykroczenia z artykułu 43 ustęp 1 "Ustawy o wychowaniu w trzeźwości" oraz artykułu 145 kodeksu wykroczeń, który mówi: "Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany".

mp / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.