czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2101

Dostawcy Pomocy rozdawali wielkanocny żurek bezdomnym

Dostawcy Pomocy - lokalna grupa społeczników 3 kwietnia realizowała akcję pod nazwą Wielkanoc = Wielka Pomoc, podczas której rozlali ponad 100 litrów żurku wielkanocnego - to aż 268 wydanych porcji! Miejsca, które odwiedzili Dostawcy Pomocy to m.in.: pszczyński rynek, czechowicka noclegownia, trzy bielskie noclegownie oraz tyska noclegownia.

Reklama

Dostawcy Pomocy rozdawali wielkanocny żurek bezdomnym - 03.04.2021 · fot. Dostawcy Pomocy


W każdym z odwiedzonych miejsc ofiarowali parędziesiąt misek żurku oraz chemię gospodarczą.

Podczas akcji udało im się dotrzeć do blisko 200 osób bezdomnych, którzy zostali obdarowani ciepłym żurkiem oraz ciastami wielkanocnymi przygotowanymi przez Annę Krywult. Dokładna ilość rozdanych porcji to 268. Żurek nie byłby możliwy do rozlania gdyby nie uprzejmość Pubu Tapster i Krzysztofa Gazdy, który podjął się ugotowania zupy. Dostawcy Pomocy dziękują także państwu Bączek za pomoc w zdobyciu składników, właścicielom sklepu warzywno-owocowego Szaliga oraz zakładowi przetwórstwa mięsnego Czaderna za ofiarowanie składników.

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.