Wiadomości

  • 7 kwietnia 2021
  • 10 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 5105

PKP PLK nie wytnie drzew przy ul. Kolejowej. Zostały ocalone

Jeden z mieszkańców Czechowic-Dziedzic zaangażowanych w ochronę przyrody w mieście wysłał w marcu do spółki PKP Polskie Linie Kolejowe prośbę o przekazanie informacji dotyczących przyczyny oznakowania drzew rosnących przy ul. Kolejowej, gdyż obawiał się, że są one przeznaczone do wycinki. Biuro Zarządu Centrali PKP PLK odpowiada, że drzewa udało się ocalić dzięki zmianie technologii wykonania kanalizacji deszczowej.

Ul. Kolejowa
Ul. Kolejowa · fot. czecho.pl


Spółka odpowiada w odpowiedzi na pismo mieszkańca, że przedmiotowe drzewa zostały oznaczone w ramach realizacji prac dotyczących projektu modernizacji linii kolejowej jako drzewa kolidujące z budową kolektora kanalizacji deszczowej mającej odprowadzać wody deszczowe z projektowanej przez miasto kanalizacji deszczowej.

Ze względu na głębokość wykopów która sięgała 8 metrów oraz znaczną ich szerokość, istniało ryzyko uszkodzenia systemu korzeniowego podczas prowadzenia robót ziemnych. W celu uniknięcia wycinki lub uszkodzenia ich systemu korzeniowego podjęto decyzję o wykonaniu kanalizacji w technologii bezwykopowej.

Zmiana technologii pozwoliła zachować oznaczone drzewa w stanie nienaruszonym, a widniejące symbole literowo-liczbowe, które zostały wykonane bezpiecznym dla środowiska specjalnym markerem geodezyjnym mają charakter wyłącznie inwentaryzacyjny - czytamy w odpowiedzi PKP PLK.

Inwestycja jest związana z zadaniem "Prace na podstawowych ciągach pasażerskich (E30 i E65) na obszarze Śląska; etap I: Linia E65 na odc. Będzin - Katowice - Tychy - Czechowice-Dziedzice - Zebrzydowice: LOT C na odcinku podg. Most Wisła - Czechowice - Dziedzice - Zabrzeg".

ar / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego

Od 2019 roku trwa przebudowa czechowickiego węzła kolejowego. Dzięki niej przebudowano stacje Czechowice-Dziedzice, Zabrzeg oraz Goczałkowice-Zdrój. Wymieniono także między innymi tory oraz elementy sieci trakcyjnej. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego" podaj